Zdrowe odżywianie

Myślisz, że zdrowe śniadanie nie może być smaczne? Nie jest to prawda! A wręcz przeciwnie, ze zdrowych i ekologicznych składników możesz przygotować naprawdę pyszne śniadanie dla Ciebie i całej rodziny. Przed Tobą 5 pomysłów na zdrowe śniadanie!

Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dostarcza on bowiem energii do działania. Warto więc zadbać, by było ono pełne witamin i składników odżywczych. Dzięki temu zapewni ono nie tylko uczucie sytości, ale i poczucie lekkości oraz dobre samopoczucie. Poniżej znajdziesz aż 5 pomysłów na zdrowe śniadanie. Odwiedź więc sklep z eko żywnością i kup wszystkie potrzebne składniki już dziś!

Owsianka chałwowa z bananem – sycące śniadanie

Jesz na śniadanie owsiankę, ale nie jest to twoje ulubione danie? Zaraz się to zmieni. Owsianka chałwowa to bowiem prawdziwa rozpusta i rozkosz dla kubków smakowych. Przy okazji jednak jest też prawdziwą bombą błonnika i zdrowych tłuszczów nienasyconych. Do jej przygotowania potrzebujesz płatków owsianych górskich, mleka roślinnego, pasty tahini, banana i dowolnej substancji słodzącej w płynie.

Kaszka owsiana z owocami — alternatywa dla owsianki

Jadłeś kiedyś kaszę na śniadanie. Kaszka owsiana przygotowana na słodko to pyszna opcja dla osób, które chcą zacząć jeść zdrowo. Jak ją przygotować? To całkiem proste. Gotuj ją w mleku roślinny przez około 15 minut. Pod koniec cały czas mieszaj, ponieważ kasz wsiąknie cały płyn. Dodaj do niej ulubione owoce sezonowe i na koniec polej syropem klonowym, daktylowym lub miodem.

Płatki owsiane z orzechami, bananem i masłem orzechowym — śniadanie dla wymagających

Dla wielu osób wysokoenergetyczne śniadanie to najlepszy napęd do działania przez większość dnia. Lubisz jeść obfite śniadania? Owsianka z dodatkiem banana, masła orzechowego i orzechów będzie więc dla Ciebie fantastyczną propozycją. Orzechy i masło to cenne źródło witamin, minerałów oraz tłuszczu.

Szybkie i pyszne zielone smoothie

Smoothie to doskonała propozycja śniadaniowa. Szczególnie dla osób, które lubią rano chwycić coś ”na szybko”. To też świetna opcja na drugie śniadanie, które możesz zabrać sobie do pracy. Z czego powinien składać się taki koktajl i jak zachować smaczne proporcje składników? Bazą powinno być zielone warzywo. Może być to szpinak, jarmuż, pietruszka lub seler naciowy. Warto dorzucić też jakiegoś owoca. Może być zarówno świeży, jak i mrożony. Warto dodać też otręby pszenne i nasiona chia lub spirulinę. Wszelkie super foods są mile widziane.

Fit placuszki z mąki gryczanej

Placki na śniadanie nie kojarzą Ci się z niczym zdrowym? A jednak mogą takie być. Oczywiście, jeśli przygotujesz je ze zdrowych składników. Zamień zwykłą mąkę na gryczaną lub owsianą, a zwykłe mleko na roślinne lub na jogurt naturalny. Takie placuszki możesz zjeść z ulubionymi owocami i dowolnym syropem naturalnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ