Leżaczek bujaczek, czy to dobra inwestycja?

0
820

Bycie rodzicem, choć to bardzo dumnie brzmi, wymaga wielu poświęceń. Kiedy na świecie pojawia się dziecko, coraz trudniej znaleźć chwilę dla siebie; oglądania ulubionego serialu może nie być już tak łatwe, jak w przeszłości.

Dlatego młodzi rodzice szukają różnych możliwości, aby móc zrobić coś dla siebie, na przykład w spokoju wypić kawę. Jedną z nich jest korzystanie z leżaczka bujaczka dla najmłodszych. Co każda mama i każdy tata powinni o nim wiedzieć?

Czy warto kupić bujaczek?

Szukając odpowiedzi na to pytanie w Internecie, zauważyć można, że zdania rodziców są bardzo podzielone i wiele zależy od charakteru dziecka. Spokojne niemowlęta nie wymagają takiej dużej uwagi, jak dzieci wysoko wrażliwe, dlatego produkt ten sprawdzi się lepiej przy najmłodszych domownikach, którzy potrzebują stałej uwagi rodziców.

Najwięcej nieprzychylnych opinii zauważyć można od osób, które nie miały styczności z maluchami i nie widzą, jak trudno jest zainteresować dziecko, choć na małą chwilę.

Mówi się, że nic nie jest w stanie zastąpić ciepłych ramion mamy. Natomiast specjaliści uważają, że bujanie dziecka może być alternatywą dla noszenia dziecka na rękach. Należy pamiętać, że każda rodzicielka zasługuje na chwilę odpoczynku, a to właśnie bujaczki leżaczki dla dziecka pozwalają na minutę wytchnienia.

leżaczki dla dziecka

Leżaczki zdaniem fizjoterapeutów

Zdania fizjoterapeutów są bardzo podzielone. Natomiast zgodnie twierdzą oni, że bujaczki używane są na za wczesnym etapie rozwoju malucha. Nie powinny być one stosowane od razu po narodzinach oraz przez pierwsze tygodnie po.

Rodzice muszą mieć na uwadze, że dziecko, w pierwszych miesiącach życia, nie kontroluje swojej małej główki- co sprawia, że najmłodszy członek rodziny będzie układać się w sposób mało symetryczny i wymagający korekty.

Natomiast wiadomo, że wszystko zależy od wybranego produktu. Oczywisty jest fakt, że źle dopasowany bujaczek do wieku oraz wielkości dziecka, wpłynie na jego rozwój i postawę w przyszłości.

Firma Tiny Love doskonale wie, jak ważne jest, prawidłowe rośniecie każdej kości oraz kształtowanie się maleńkiego kręgosłupa, dlatego posiada bogatą ofertę produktów dla dzieci oraz niemowląt. To rodzic, patrząc na wagę, wymiary oraz wiek swojego dziecka, dobiera idealny bujaczek. Od kiedy używać?

Ile czasu dziecko może spędzić w bujaczku?

Dziecko może spędzić w bujaczku kilka godzin- oczywiście w granicach rozsądku i pod kontrolą rodzica. Zbyt długie przebywanie bobasa w leżaczku nie jest zalecane przez fizjoterapeutów.

Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Dziecko przebywa wtedy w jednej, zazwyczaj wymuszonej pozycji. Dobrym rozwiązaniem jest robienie przerw. Rodzic po godzinie przebywania malucha w leżaczku powinien wziąć go na ręce i przez pewien czas ponosić, poprzytulać- jest to idealny czas na karmienie i okazanie miłości. Najedzone, przebrane dziecko chętnie uśnie w leżaczku.

Tiny Love doskonale rozumie potrzeby rodziców, jak i ich potomków. Marka ta stworzyła leżaczek bujaczek, który jednym kliknięciem zmienia się w wygodne łóżeczko do spania. Dzięki takiemu rozwiązaniu maluch nie spędza długich godzin w niewygodnej pozycji; za to rodzic nie będzie musiał przekładać go do łóżeczka i niepotrzebnie wybudzać.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Bujaczek leżaczek należy wybrać, po wcześniejszym określeniu potrzeb dziecka, jak i rodzica. Dla przykładu; produkt Tiny Love 3w1 sprawdzi się idealnie dla rodziców, którzy chcą wspierać rozwój emocjonalny, społeczny oraz rozwój ruchów precyzyjnych.

Bujaczek ten koi i uspokaja malucha, a przy tym, dzięki kołyszącym ruchom, wspiera jego każdy etap rozwoju. Ponadto wygodne oparcie pozwala na rozmowę z dzieckiem i rozwijanie jego umiejętności mowy.

Dodatkowo rodzic, wybierając odpowiedni leżaczek dla swojego dziecka, powinien zwrócić uwagę na:

  • Bezpieczeństwo malucha– należy spojrzeć, czy produkt został wyposażony w pasy bezpieczeństwa; mogą być one  5-punktowe lub 3-punktowe. Najlepiej, aby były regulowane.
  • Wygodne siedzisko z oparciem– jest to szczególnie ważne w przypadku noworodków. Możliwość regulacji będzie dodatkowym atutem.
  • Załączone akcesoria–  Bujaczek wyposażony w interesujące malucha, wiszące zabawki ma ogromny wpływ na rozwój dziecka i zainteresowanie otaczającym go światem.

Źródło: https://www.tinylove.com/pl_pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ