kot

Musisz wiedzieć, że decyzja o posiadaniu kota musi być podjęta naprawdę odpowiedzialnie. Zwierzak nie jest zabawką, a odpowiednie warunki, jakie zostaną mu stworzone, będą miały ogromne znaczenie dla jego codziennego funkcjonowania oraz rozwoju. Co kupić jeszcze przed przybyciem kociaka? Poznaj podstawowe elementy wyprawki dla nowego członka rodziny.

Legowisko dla kota

Dobrze, żeby legowisko było na tyle duże, by kot mógł w nim swobodnie wypoczywać, rozciągać się, a nawet bawić. Najlepiej kupować legowiska miękkie, grube, przytulne, ze specjalną podkładką pod spodem, która jest nieprzemakalna. Legowisko powinno być wykonane z materiału, które łatwo utrzymać w czystości. Świetnie sprawdzają się te z wypełnieniem, które nie ulega zepsuciu pod wpływem działania wody, na przykład podczas prania w pralce.

Legowisko należy położyć w ustronnym, zacisznym miejscu domu. Nie należy układać go w przeciągu ani w głównych ciągach komunikacyjnych mieszkania. Kot lubi mieć spokój i ciszę i nic nie powinno go rozpraszać podczas snu.

Miski dla kota

Najlepiej, aby kot miał trzy miseczki. Jedna sprawdzi się na wodę, druga na karmę suchą, a trzecia na karmę mokrą. Najczęściej miseczki stawia się w domowej kuchni, można też ustawić je przy legowisku kociaka. Dobrze jest, jeśli miseczki są szklane, metalowe lub porcelanowe w dodatkową gumką na spodzie, która zapobiega ich ślizganiu się czy przewracaniu podczas jedzenia. Miseczki plastikowe są zbyt lekkie, do tego nie wykazują długiej wytrzymałości, mogą też stać się zabawką, szczególnie dla małego kociaka.

Co ważne woda oraz sucha karma powinny być wymieniane na świeżo, zaś karma mokra podawana od razu do spożycia.

Kuweta dla kota

Kuweta dla kota musi mieć przede wszystkim odpowiedni rozmiar. Dla małych kociąt sprawdzi się ta z niskim rantem. Na początek świetnie sprawdzi się tania kuweta zamówiona na aquaelzoo.pl do nauki korzystania z kociej ubikacji.

Co ważne, do kuwety należy dobrać odpowiedni żwirek, najlepiej ten, który szybko chłonie wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Sprawdzi się też łopatka do sprzątania po zwierzaku.

Należy pamiętać, że kocią kuwetę należy regularnie czyścić. Warto postawić ją w ustronnym miejscu, na przykład w łazience.

Zabawki dla kota

Zarówno mały kociak, jak i dorosłe zwierzaki uwielbiają się bawić. Jeśli chcesz zapobiec zniszczeniom mebli albo innych elementów wyposażenia mieszkania, zainwestuj w specjalny drapak dla kotów. Najlepiej sprawdzają się te z zadaszeniami i zamontowanymi sznurkami albo innymi gadżetami, którymi uwielbia bawić się kot. Oprócz drapaka można zainwestować w inne akcesoria do zabawy dla kota. W dobrych sklepach zoologicznych bez problemu znajdziesz nakręcane zabawki, idealne, by dostarczyć zwierzakowi mnóstwo rozrywki.

Karma dla kota

W sklepie zoologicznym na pewno doradzą ci, jaka karma będzie najlepsza dla Twojego kociaka. Nie oszczędzaj na niej, bo jakość pożywienia ma ogromne znaczenie dla zdrowia i rozwoju zwierzęcia. Możesz wybierać karmę mokrą lub suchą, uwzględniając skład oraz przeznaczenie. Zupełnie inne jedzenie spożywają małe kocięta, a inne przeznaczone są dla dorosłych kotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ