Czy śniadanie to najważniejszy posiłek dnia?

0
1560

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Organizm wymaga dobrego startu, dlatego istotne jest mu dostarczenie solidnej dawki wartościowych składników. W poniższym artykule zostaną przedstawione najważniejsze fakty, dlaczego śniadanie jest bardzo ważne dla naszego zdrowia.

Dlaczego należy jeść śniadanie?

Zaraz po obudzeniu organizm wymaga, a by w ciągu godziny dostarczyć mu paliwo, czyli składniki odżywcze. Dlaczego to takie istotne? W czasie nocnej regeneracji organizm ludzki zużywa pokłady energii, dlatego należy je z samego rana uzupełnić. Inaczej w ciągu dnia będziemy senni, ospali i zmęczeni. Również nasz koncentracja nie będzie dobra, stąd nasz brak skupienia i odwlekanie spraw na później. W jakimś stopniu wielu ludzi ratuje kolejna kawa lub batonik na szybko przegryziony. Nie stanowią one jednak pełnowartościowego śniadania. Warto zauważyć, że zwłaszcza praca umysłowa wymaga od nas dużo większej uwagi i odporności na stres. Stąd wyjście naprzeciw osobom, które nie mają czasu na samodzielne przygotowanie posiłków. Catering dietetyczny dostarczy Ci w ciągu dnia kilka odpowiednio zbilansowanych posiłków. Dieta pudełkowa do biura Warszawa ma wiele zalet, począwszy od uzyskania więcej czasu na inne zajęcia, przez możliwości zadbania o własne zdrowie, po wygodę. Również oferta śniadań jest bogata, dzięki temu unikniesz odkładania się tkanki tłuszczowej, a Twoja sylwetka pozostanie w nienagannym stanie.

Jakie mogą wystąpić skutki niejedzenia śniadania?

śniadania

Życie w ciągłym biegu sprawia, że wiele ludzi świadomie rezygnuje z jedzenia śniadania. Wolą na szybko coś przegryźć i wypić mocną kawę, by móc jakoś funkcjonować. Niestety takie działanie prowadzi nie tylko do zaburzenia metabolizmu przez niedobór węglowodanów, co w konsekwencji doprowadzi do gromadzenia się tłuszczu w takich miejscach jak brzuch, uda i pośladki. Nie jedzenie niczego z samego rana sprawia także, że mamy większą ochotę na niezdrowe przekąski w postaci batoników, słodkich pączków i drożdżówek, które na chwilę mają nam dostarczyć energii. Jednak w najgorszym przypadku doprowadzimy organizm do otyłości, a stąd tylko krok do zachorowania na cukrzycę. Innym skutkiem niejedzenia śniadania jest to, ze wieczorem możemy odczuwać wręcz wilczy apetyt na wszystko, co nie sprawi, że osiągniemy szczupłą figurę. Dlatego wspomniana dieta pudełkowa staje się dla wielu zapracowanych osób idealnym rozwiązaniem.

Energia na cały dzień

Decydując się na catering dietetyczny mamy możliwość zadbania o szybkie dostarczenie organizmowi wartościowych składników. Wygodna opcja w postaci diety pudełkowej oferuje różne rodzaje dań idealnych na śniadanie. Jakie nadadzą się jako poranny zastrzyk energii? Wybór odpowiednich produktów do śniadania jest podstawą dobrego samopoczucia. Warto wybrać coś spośród takich produktów jak jajka, nabiał, ciemne pieczywo, warzywa, owoce, produkty zbożowe jak owsianka, otręby, białko w postaci chudego mięsa, ryb. To, co wybierzemy na śniadanie, zależy od naszych preferencji. Z pewnością, jednak nasz organizm się nam odwdzięczy doskonałym wyglądem i dobrym samopoczuciem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ