dekorowanie domu
fot. pexels.com

Angażowanie malucha w obowiązki domowe i inne, bardziej przyjemne działania, jak dekorowanie domu na święta, sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych, też tworzy fajne wspomnienia na przyszłość, ale też pozwala rozwinąć umiejętności manualne. Sprawdź, jak zaangażować dziecko w dekorowanie mieszkania z okazji świąt!

Zobacz też:  https://www.citeam.pl/pisanki-po-polsku-regionalne-zwyczaje/

Najpierw rozmowa

Przed dekorowaniem mieszkania warto, a wręcz trzeba porozmawiać z dzieckiem o tym, co będziecie robić i dlaczego. To bardzo ważny punt, który nie tylko obrazuje maluchowi co go czeka, ale też pozwala przybliżyć dziecku daną tradycję, klimat świąt. Dzięki temu przybliżysz dziecku tradycję kultury, być może opowiesz mu kolejne nowe rzeczy albo też związane z historią waszej rodziny. To naprawdę bardzo dobry czas na to.

Zaplanujcie dekoracje

Razem z dzieckiem wypiszcie na kartce, co możecie zrobić i jak udekorować mieszkanie. Możecie również poszukać w Internecie różnych podpowiedzi, które często są wyposażone w rozmaite szablony – wystarczy je wyciąć, złożyć, pomalować i można stworzyć fajne figurki. Czas planowanie jest ważny też o tyle, aby podzielić się pracą, porozmawiać o dekoracjach i wyobrazić sobie efekt końcowy, który pomaga rozwijać wyobraźnię.

Do dzieła!

Jeśli wszystko już zaplanowaliście, wiecie co macie robić – nie pozostaje nic innego, jak się za to zabrać.  Ten czas będzie świetny, aby praktycznie i poprzez zabawę wykorzystać wspólnie czas. Dodatkowo, dziecko może skutecznie nauczyć się manualnych czynności i ćwiczyć te umiejętności. Kto wie, może wspólnie odkryjecie, że maluch ma artystyczny talent. Jak już wszystko zrobicie koniecznie zróbcie temu zdjęcia, będzie to świetna pamiątka. Dopiero później wszystko rozwieście po całym domu, mieszkaniu. Tak udekorowane mieszkanie będzie świetnym podsumowanie wspólnie spędzonego czasu.

Rodzinne praktykowanie takich czynności sprzyja zacieśnianiu więzi, integruje, rozwija, scala. Warto wspólnie planować, a następnie wykonywać tego typu działania. To zbliża całą rodzinę.

Przeczytaj też: http://www.kosmetyka.edu.pl/makijaz-slubny-nie-popelnij-tych-bledow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ