Meble do przedszkola – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze

0
1719

Jeżeli stoisz przed wyborem mebli do sal przedszkolnych, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników, tak aby meble mogły jak najdłużej służyć przedszkolakom i być dla nich bezpieczne.

Meble do przedszkoli muszą spełniać najbardziej restrykcyjne normy. W końcu chodzi tu o dzieci. Takie meble muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty. W Polsce obowiązują normy, które zostały wprowadzone przez Unię Europejską. Bezwzględnie musimy o tym pamiętać przy zakupie!

Bardzo ważna jest trwałość mebli – spójrzmy prawdzie oczy, mali ludzie nie zawsze dbają o rzeczy dookoła siebie. Meble dla przedszkolaków muszą być bardzo wytrzymałe! Sprawdźmy z jakich materiałów zostały wykonane meble. Być może przed zakupem warto skorzystać również z opinii pracowników i dyrekcji przedszkoli, w których te meble są użytkowane od kilku lat?

Kolejną rzeczą, o której musimy pamiętać, to dostosowanie mebli do wzrostu przedszkolaków. Te same sprzęty mogą nie sprawdzić się w salach różnych grup, bo dzieci mocno różnią się wzrostem. Do przedszkoli zaczynają już uczęszczać dzieci 2,5 letnie, a do zerówki chodzą sześciolatki. Taki rozrzut wiekowy powoduje znaczące różnice we wzroście dzieci! Dokładne wysokości stołów i krzeseł są normowane przez przepisy.

Warto też zadbać, aby jak w każdym budynku użyteczności publicznej, meble były łatwe do czyszczenia i dezynfekcji. Przedszkolaki dopiero budują swoja odporność i każdy rodzic wie, jak często przynoszą różne choroby z przedszkola. Przygotujmy się też na to, że stoliki będą regularnie plamione farbą czy klejem oraz porysowane kredkami.

Projektując salę dla przedszkolaków postarajmy się też o stworzenie przestrzeni, w której dzieci dobrze się czują, i w której chcą przebywać. Producenci prześcigają się w oryginalnych pomysłach – dlatego nie tylko meble występują we wszystkich kolorach tęczy, ale także w przeróżnych kształtach. Mały przedszkolak zachwyci się regałem w kształcie pociągu, zwierzątka lub statku pirackiego.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem mebli szkolnych i przedszkolnych – firmą Supellex.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ