Zalety foteli uszaków

Praktyczny, wygodny, a jednocześnie niezwykle designerski. Fotel uszak, bo o nim mowa, to mebel, który zdobi nie jeden salon! Skąd się wziął i jakie są zalety foteli uszaków?

Fotel uszak – historia

Fotel uszak to wyjątkowy mebel, który pojawić się w XVI wieku. Według pierwszej teorii fotel ten stworzono po to, aby chronił przed chłodem, odbijającym się od surowym ścian kamienic. Stawiano go obok kominka, zapewniając w ten sposób komfort cieplny. Nazwa wzięła się od konstrukcji oparcia, które było osłaniane specjalnymi listwami, zwanymi skrzydłami lub uszami. Z kolei druga teoria mówi o tym, że uszak to fotel zaprojektowany dla elity rządzącej, który pojawił się na dworze Ludwika XIV. Swoim wyglądem miał przypominać tron i zapewnić maksymalny komfort

Oprócz oparcia cechował się szerokim, miękkim, pokrytym tkaniną siedziskiem, toczonymi albo prostymi nogami w kształcie lwiej łapy. Wraz z upływem czasu fotel uszak pojawił się w wielu państwach w nowej odsłonie. Dziś święci triumfy i stanowi nieodłączny element wyposażenia salonu.

Zalety foteli uszaków

Uszak wyróżnia się przede wszystkim wyjątkową konstrukcją, która pozwala na komfortowy odpoczynek. Miękkie siedzisko zapewnia wygodę nawet przy kilkugodzinnym relaksie z książką w ręku albo oglądaniem ulubionego serialu. Warto wybrać fotel uszak z podnóżkiem, który zwiększy komfort. Podnóżek pozwala na to, aby ułożyć nogi wyżej. To z kolei poprawia krążenie, a także minimalizuje pojawienie się opuchlizny czy leżaków. Z kolei wysokie oparcie, czyli tzw. uszy, zapewniają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Nie musisz obawiać się o ból głowy czy części szyjnej. Z powodzeniem możesz na nim uciąć popołudniową drzemkę. W tym przypadku doskonale sprawdza się modele rozkładane, dzięki którym w błyskawicznym tempie zmienisz fotel na miejsce do spania. Taka opcja przyda się, gdy zjawią się niespodziewani goście. Co ciekawe, ten rodzaj fotela upodobały sobie kobiety, które karmią piersią. Uszak jest najchętniej wybieranym fotelem do karmienia, a to wszystko za sprawą tego, że jest tak wygodny. Dodatkowo chroni przed zimnem i przeciągami. Co prawda, obecnie mieszkania i domy są ogrzewane, ale podczas wietrzenia pokoju, z pewnością docenisz tę zaletę.

Stylowy fotel uszak do każdego salonu

Nie dość, że fotel uszak jest tak funkcjonalny, to jednocześnie jest niebywale designerski. Jego atutem jest uniwersalność, dzięki czemu odnajdzie się w każdym wnętrzu, bez względu na to, w jakim stylu jest urządzone. W prostych, minimalistycznych salonach warto wybrać modele w stonowanych barwach np. fotel uszak z podnóżkiem w szarym lub beżowym odcieniu. Jeśli fotel ma być centralnym punktem w salonie, postaw na bardziej wyrazisty mebel. Doskonale sprawdzą się takie kolory jak odcienie czerwieni, różu, żółci czy butelkowa zieleń. Taki akcent kolorystyczny ożywi pokój dzienny i doda charakteru. Z kolei w nowoczesnym salonie rozważ uszaka ze skóry naturalnej z funkcją masażu. Nie dość, że będzie się elegancko prezentował, to umożliwi Ci zrobienie SPA w domu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ