pomarańczowy

Podczas aranżacji swojego mieszkania bardzo długo można zastanawiać się nad kolorem ścian. Nie myślimy tylko o tym jakie ściany wybrać, ale również jakiego koloru stanowczo unikać. Przez głowę wychodzi nam wiele myśli oraz koncepcji. Jeżeli jednak wrócimy do tych kolorów, których zdecydowanie warto jest unikać. Na pewno w naszej głowie pojawi się kolor pomarańczowy. Bardzo wielu osobom kojarzy się on z kolorem salonu u osób starszych. Dzisiejszych czasach jednak nieco się zmieniło i coraz więcej osób chętnie sięga po te barwy. W ciekawym połączeniu i dopasowanej aranżacji mogą one wyglądać naprawdę zjawiskowo. Sprawdź w jaki sposób osiągnąć ten efekt w swoim domu.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/kolor-pomaranczowy-we-wnetrzach/

W czym najlepiej połączyć kolor pomarańczowy?

Wielu osobom kolor pomarańczowy kojarzy się z salonem urządzonym w w dawnym stylu. Jest to jednak złudne wrażenie, ponieważ w nowoczesnych aranżacjach wykorzystywany jest kolor pomarańczowy. Co więcej dużo osób decyduje się na pomalowanie wszystkich ścian na jednolity kolor z wyjątkiem jednej, która zostanie pomalowana na pomarańczowo. Robi to naprawdę zjawiskowe wrażenie.

Kluczem do sukcesu są jednak dodatki, akcesoria oraz dobre nastawienie. Przy takim kolorze ważna jest odpowiednia ilość. Mniej w tym przypadku oznacza więcej. Jeżeli na ścianę położysz ostry kolor pomarańczowy dobrze jest, aby w pomieszczeniu tym znajdowały się kocyk i poduszki oraz inne dodatki w tym samym kolorze. Jednak co do mebli należy pamiętać, aby zachować umiar. Najlepiej jeżeli były one w kolorze białym.

Jakie meble do koloru pomarańczowego?

Jak już wspominaliśmy wcześniej pomarańczowy będzie wyglądał we wewnętrzach bardzo efektownie, tylko kiedy dobierzemy do niego odpowiednie dekoracje. Zdecydowanie najlepiej jest unikać wikliny. Jeżeli chcemy, żeby na ścianie znajdowały się jakieś obrazki lub grafiki, pamiętajmy aby umieścić je w ramkach oraz żeby nie były one zbyt krzykliwe. Nie może to odciągać uwagi od pięknego koloru pomarańczowego. Najlepszy w tym przypadku Okaże się minimalizm.

Jeżeli chcemy, aby styl był bardziej oldschoolowy, możemy dodać do tego antyczne meble. Z lpewnością będą wyglądały zjawiskowo na pomarańczowym tle. Jeżeli jednak wolimy nowoczesność, idealnie sprawdzą się meble w stylu minimalistycznym oraz drobne dodatki w odcieniu pomarańczowym. Wszystko zależy od nas i od tego w jakim celu czujemy się najlepiej.

Zobacz też: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/w-jaki-sposob-wykonczyc-sciane-za-lozkiem-pomysly/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ