Słodkości rodem z Ameryki!

Ameryka jest dobrze znana ze swojego udziału w branży łakoci – słodycze ze Stanów Zjednoczonych są jednym z ulubionych produktów spożywczych lubianych przez wielu – na całym świecie. Importuje się je do krajów Europy Wschodniej i to na dużą skalę – dostępne w wielu różnych smakach, rozmiarach i kształtach naprawdę przyciągają tłumy. Wyroby cukiernicze z Ameryki tak naprawdę obrazują pewną część kultury tego kontynentu, dlatego zawsze jeśli ktoś wraca z podróży do USA ma ze sobą trochę słodyczy – jako swoistą pamiątkę swojej wyprawy. Dzisiaj jest już łatwiej niż kiedyś dotrzeć do tych słodkości, bowiem wraz z rozwojem rynku internetowego można z łatwością kupić słodycze ze wszystkich części świata, w tym także z Ameryki. Poniżej postaramy się zaprezentować krótką listę niektórych popularnych wyrobów cukierniczych, które można uzyskać w Ameryce.

Jolly Ranchers

Słynna Jolly Ranchers to jedna z lubianych „słodkich” amerykańskich marek. Jest to producent różnego rodzaju cukierków, które są tak bardzo popularne, że często wspomina się o nich nawet w filmach i serialach. Jolly Ranchers to słodycze z Ameryki dostępne w różnych smakach.

Te najczęściej występujące to owocowe, a do ulubionych należy:

  • malinowy,
  • jabłkowy,
  • arbuzowy,
  • wiśniowy,

Jolly Ranchers można także nabyć w formie lizaków. Cukierki te są również dostępne w innych smakach: wiśni, arbuza i lemoniady.

Wonka

Inne znane słodkie cukierki z Ameryki to Wonka Sweet Tarts – ten amerykański producent słodkości jest bardo dobrze znany w krajach europejskich. Wielu kojarzy termin Wonka, szczególnie jako te małe cukiereczki umieszczane w pudełkach. W każdym znajdują się cukierki w dwóch różnych smakach np. arbuz i wiśni, jabłko i cytryna, truskawka i winogron itd.

Flipz

Kolejne słodycze z Ameryki – to czekoladowe i słodkie precle marki Flipz. Precle są to małe przekąski – chrupki, zanurzone w czekoladzie. Czekolada zastosowana w produktach Flipz jest różnej odmiany, dzięki czemu poszczególne propozycje różnią się pod względem smaku i koloru. Czekolada może być biały lub ciemna – nie brakuje też takiej o smaku krówki i oczywiście czekolady mlecznej.

Laffy Taffy

Laffy Taffy to kolejna słodka przekąska, o której po prostu nie da się nie wspomnieć poruszając temat słodkich cukierków. To gumy-cukierki dostępne w smakach takich jak kwaśne jabłko, truskawka, malina, mango, winogron, banan i melon.

Są to tylko niektóre z niewielu słodyczy na długiej liście amerykańskich cukierniczych. Warto zainteresować się tematem nieco bardziej i samemu zacząć odkrywać te niesamowite smaki. Smacznego!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ