Napoje wysokoenergetyczne dla dzieci

0
1902

Gdyby nie odpowiednio zbilansowana dieta, z której organizm czerpie energię, nie bylibyśmy w stanie prawidłowo funkcjonować. Ważne jest zatem, aby w czasie rekonwalescencji czy przebiegu ciężkiej choroby, dostarczać organizmowi dużą dawkę energii. Wycieńczony organizm powinien jednak przyjmować łatwo przyswajalne preparaty, takie jak wysokoenergetyczne napoje. Fresubin to marka, która cieszy się zaufaniem na rynku, produkując napoje wysokiej jakości oraz stosując bezpieczne składniki, dzięki czemu produkty mogą być używane również przez dzieci.

Jak wybrać odpowiedni preparaty wysokoenergetyczny?

Wybierając odpowiedni preparat wysokoenergetyczny, należy wziąć pod uwagę:

  • zapotrzebowanie żywieniowe, wynikające z przebiegu choroby,

  • ilość tradycyjnych posiłków spożywanych w ciągu dnia,

  • masę ciała pacjenta,

  • wiek,

  • płeć.

Sposób żywienia z wykorzystaniem napojów Fresubin jest niewątpliwie bardzo wygodny, ponieważ małą objętość płynu charakteryzuje wysoka wartość odżywcza. Osoby, które mają problemy z przełykaniem, będą szczególnie zadowolone z takiej formy posiłków, ponieważ wszystkie niezbędne składniki odżywcze mogą przyjąć w stosunkowo małej dawce płynu, który dużo łatwiej jest połknąć niż pokarmy stałe.

Marka Fresubin posiada różne formy preparatów, takie jak napoje mleczne, napoje jogurtowe czy klarowane soki. Do wyboru są również różnorodne smaki. W zależności od potrzeb chorego, można wybierać pomiędzy preparatami wysokokalorycznymi do żywienia podstawowego, które zawierają odpowiednio zbilansowane ilości białek, tłuszczów, węglowodanów i witamin, a preparatami specjalistycznymi, np. dla chorujących na cukrzycę, fenyloketonurię, mukowiscydozę.

Fresubin – wysokoenergetyczne preparaty dla dzieci

Wysokoenergetyczne preparaty dla dzieci przeznaczone są dla osób od 1 do 12 roku życia, u których występuje zagrożenie niedożywieniem, bądź też niedożywionych, w wyniku zaburzeń łaknienia. Produkty tego typu podaje się również w przypadku przygotowania do badań diagnostycznych i operacji. Preparaty Fresubin świetnie sprawdzają się w okresie rekonwalescencji, kiedy potrzebne są dodatkowe nakłady energii, by organizm wrócił do stanu sprzed choroby. Podczas niekiedy koniecznej antybiotykoterapii często u dzieci obserwuje się spadek apetytu, dlatego warto małym pacjentom po zakończeniu przyjmowania leków podać preparaty wysokoenergetyczne, by uzupełnić niedobory. Napoje występują również w różnych owocowych smakach, co umożliwia wybór ulubionego produktu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ