Jak podzielić wąski pokój dla dwójki dzieci? Propozycje mebli dla dzieci do pokoju dla bliźniaków

Aranżacja wąskiego pokoju dla dwójki dzieci bez wątpienia wymaga sporo kreatywności. Tutaj każdy centymetr jest na przysłowiową wagę złota, dlatego starajmy się maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń. Łatwiej powiedzieć niż zrobić? Mamy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne w trakcie urządzania pokoju dla rodzeństwa.

Wąski pokój dla dwójki dzieci – podział na strefy użytkowe

Planując wystrój niedużego pokoju dla rodzeństwa, pamiętajmy, że praktycznie urządzony pokój dziecięcy powinien spełniać aż kilka różnych funkcji. Pokój dla dwójki dzieci to nie tylko miejsce do spania, ale i mały plac zabaw, a z czasem miejsce do nauki i odrabiania lekcji. Nie należy również lekceważyć kwestii przechowywania, zarówno zabawek, ubrań, jak i innych przedmiotów codziennego użytku. Meble do pokoju dla dzieci (np. z Sfmeble.pl) powinny zostać wybrane z uwzględnieniem wszystkich powyższych stref użytkowo-funkcjonalnych.

Jakie meble dziecięce wybrać do pokoju dla bliźniaków?

W przypadku pokoju dla bliźniaków sprawa przedstawia się jeszcze trudniej. Tutaj wszystko musimy pomnożyć razy dwa, co nie zawsze jest przecież konieczne w przypadku pokoju dla rodzeństwa w różnym wieku (2 miejsca do spania są obowiązkowe, ale 2 biurka już przecież niekoniecznie). Jeśli do dyspozycji mamy wąskie pomieszczenie, starajmy się wybierać takie rozwiązania, które pozwolą nam przede wszystkim wykorzystać wysokość wnętrza, tym samym pozwalając nieco odciążyć ograniczony metraż na podłodze.

Łóżka piętrowe dla rodzeństwa – jeden z możliwych wyborów, nie konieczność

Łóżka piętrowe to zdecydowanie najczęstszy wybór, jeśli mowa o wąskim pokoju dla dwójki dzieci. Nie ma się co oszukiwać, to bez wątpienia rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni – mierząc po podłodze, łóżko piętrowe dla dwójki dzieci zajmuje dokładnie tyle samo powierzchni, co łóżko pojedyncze. Warto jednak mieć na względzie, że nie są one koniecznością w absolutnie każdym pokoju dla rodzeństwa…

Dwa pojedyncze łóżka do pokoju dla dwójki dzieci? To może się udać

Coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem, zwłaszcza w pokojach dla dwójki dzieci starszych, są pojedyncze łóżka ustawione ściśle jedno obok drugiego wzdłuż jednej ze ścian. Dzięki takiemu układowi, w trakcie dnia otrzymujemy sporo przestrzeni, którą wykorzystać można zarówno do zabawy, do czytania, jak i do gier lub pogaduszek w gronie odwiedzających dzieci kolegów. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, pamiętajmy, aby zagospodarować przestrzeń zarówno pod łóżkami, jak i pod sufitem. Najlepiej wykorzystać ją na szuflady, pawlacze lub półki, które zaoferują nam dodatkowe możliwości przechowywania.

Łóżka wysuwane – praktyczne meble do niedużego pokoju dziecięcego

W niedużych pokojach dla dzieci coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć łóżka wysuwane. Na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie zwykłego łóżka pojedynczego, pod górnym materacem znajduje się jednak wysuwana szuflada, w której skrywa się drugie miejsce do spania. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku wąskiego pokoju dla dwójki dzieci – za dnia zajmuje niewiele miejsca, pozwalając dzieciom swobodnie przemieszczać się po wnętrzu.

Jakie biurka dla dzieci wybrać do pokoju dla rodzeństwa?

Chcecie zaoszczędzić nieco przestrzeni w wąskim pokoju dla dwójki dzieci? Zamiast dwóch klasycznych biurek, dobrym pomysłem może okazać się składany blat roboczy wykonany na zamówienie. Jeśli spodnia część blatu będzie pokryta nadrukiem lub printem, po złożeniu będzie wyglądać jak dodatkowa dekoracja wnętrza, dzieci zyskają za to nieco przestrzeni, gdy blat roboczy nie jest przez nie akurat użytkowany.

Meble do przechowywania do pokoju dla dwójki dzieci – dobrze wykorzystaj przestrzeń

Wąski pokój dla dwójki dzieci aż prosi się o sprytne sposoby do przechowywania. Sprytne to znaczy jakie? Nie tylko nie zabierające zbyt wiele cennej przestrzeni, ale i odpowiednio ukryte oraz wkomponowane w wystrój pokoju dziecięcego. Zamiast klasycznych komód, warto postawić tutaj na ukryte schowki (np. pod łóżkiem), jak również pójść w wysokość – półki i regały wiszące to świetna opcja do niedużych pomieszczeń. I na koniec dobra rada – wybierajcie przede wszystkim meble dziecięce z przesuwnymi drzwiczkami, zwłaszcza jeśli jest to wąski pokój dla dwójki dzieci. Zarówno klasycznie otwierane drzwiczki, jak i szuflady potrzebują nieporównywalnie więcej wolnej przestrzeni.

[Głosów:8    Średnia:2.6/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ