Trendy dotyczą nie tylko tego, jak się ubieramy, ale również tego, jak mieszkamy. Widoczne są również w pokoju dziecięcym. W ciągu ostatnich lat pokoje naszych milusińskich bardzo się zmieniły. Widać to nawet na przykładzie pościeli dziecięcej. Co teraz najczęściej kupują rodzice?

Jesteś na etapie urządzania wymarzonego pokoiku dla swojego dziecka? W takim przypadku na twojej liście musi znaleźć się również odpowiednia pościel. Zanim jednak wybierzesz się na zakupy, warto sprawdzić, co będzie pasowało do aranżacji nowoczesnego, ale przytulnego pokoju dla malucha.

Dzisiaj przede wszystkim widzimy prym stylu skandynawskiego. To proste, jasne wnętrza, w których tekstylia grają dużą rolę. Przede wszystkim mamy do czynienia z wzorami geometrycznymi, na przykład z kropeczkami, zygzakami, kwadratami, gwiazdkami, ale również z nadrukami w słodkie zwierzątka, na przykład sówki – wszystko w stonowanych, pastelowych kolorach.

Podczas gdy kiedyś pokój dziecięcy urządzany był najczęściej w kolorze niebieskim albo różowym w zależności od płci dziecka, dzisiaj odchodzi się od tych kolorów na rzecz szarości, bieli, koloru turkusowego, beżów czy pudrowego różu, który nie jest tak intensywny. Takie pokoje są też bardziej uniwersalne – pasują do każdej płci.

Jeśli poszukiwana jest pościel dziecięca, warto dobrać ją do pokoju tak, aby jej wzór zgadzał się również z wzorem innych tekstyliów, na przykład zasłon, poduszek, koców w pokoju. Właśnie dlatego rodzice chętnie kupują wszystkie te tekstylia w jednym sklepie, który oferuje je w skoordynowanych wzorach – wtedy efektem jest spójnie wyglądająca aranżacja pokoju dziecięcego.

Oczywiście, najlepiej postawić na naturalną bawełnę, która jest wytrzymałym, miękkim w dotyku oraz trwałym włóknem. Widzimy również coraz większe zainteresowanie lnem, który również stanowi dobrą alternatywę dla bawełny, ale jest droższy.

W internecie możemy znaleźć mnóstwo inspiracji w aranżacji pokojów dziecięcych – warto sprawdzić je przed wyruszeniem na zakupy, aby wybrać takie dodatki tekstylne, które będą wyglądały w pokoju modnie. Jest w czym przebierać!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ