czas na dziecko
fot. pexels.com

Biologiczny zegar kobiety to jedna z kwestii, która jest najczęściej oceniania i komentowania. Można to zaobserwować w życiu małżeństw, które borykają się z ciągłym dopytywaniem kiedy pojawi się u nich dziecko. Pytania tego typu pojawiają się szczególnie wtedy, gdy małżeństwo ma kilkuletni staż, a dziecko się u nich nie pojawia. Czy istnieje zatem idealny czas na dziecko? Czym kierują się ludzie podczas podejmowania decyzji o posiadaniu dziecka i co należy wziąć pod uwagę przy rozważaniu takiej decyzji?

Zobacz też: http://jegoego.pl/kiedy-dziecko/

Kiedy dziecko

Decyzja o posiadaniu dziecka jest jedną z najbardziej subiektywnych decyzji, jaką w życiu podejmuje kobieta. Nie tylko kwestia samego posiadania dziecka, ale co za tym idzie wieku, czasu, który będzie tym idealnym na dziecko. Oczywiście czynniki, które wpływają na tę decyzję są uwarunkowane zarówno prywatnymi poglądami, ale również wspomnianym zegarem biologicznym, który również powinien w tych osobistych przesłankach powinien być uwzględniony.

Najlepszy czas na dziecko

Biorąc pod uwagę biologię kobiety, twierdzi się, że najlpeszy czas na dziecko, pod kątem rozrodczym to 20-25 lat. Kwestia ta jest jednak bardzo indywidualna. Nie każda przedstawicielka kieruję się jednak tym idealnym wiekiem rozrodczym podczas podejmowania decyzji o posiadaniu dziecka, a innymi, prywatnymi przekonaniami. Często zakłada się, że dobrze byłoby mieć pierwsze dziecko do 30 roku życia. Wiele kobiet, które żyje aktywnie i dba o swoje zdrowie, nie kieruje się wiekiem biologicznym, a wiekiem metabolicznym. Wiek ten wylicza się przy wykorzystaniu specjalnych maszyn, narzędzi, które wskazują ile metabolicznie lat ma dana osoba. Kobiety w wieku 30 lat, według wytycznych wieku metabolicznego mogą mieć lat 12.

Warto również wspomnieć o roli mężczyzny w podejmowaniu decyzji o posiadaniu dziecka. Wiek biologiczny, metaboliczny, ale również jakość nasienia mają ogromny wpływ na ten ,,idealny czas’’ na dziecko. 

Wśród innych czynników, które mają wpływ na zdecydowanie czy teraz jest idealny czas na dziecko, są m.in.: stabilność finansowa, dyspozycyjność czasowa, uwarunkowana stabilnością zawodową.

Przeczytaj też: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/kawa-i-karmienie-piersia-duet-niebezpieczny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ