jednorożec
fot: pixabay.com

Jednorożec to ulubieniec małych i dużych dziewczynek. Od dwóch lat jest ulubionym dziewczęcym motywem, wykorzystywanym w modzie i akcesoriach dla dziewczynek. Nie ma chyba rzeczy, której niw wyprodukowano by z tym motywem. I nic dziwnego. Trudno nie ulec urokowi kucyka o czarodziejskiej mocy.

Zobacz tez: http://trzypion.pl/jak-narysowac-jednorozca/

Jeśli masz córeczkę z pewnością doświadczyłaś już tego na własnej skórze. Jednorożce opanowują nasze domy, całkiem możliwe, że przejmą panowanie nad światem, tym dziewczęcym na pewno. 

Dlaczego wiara w jednorożce jest taka ważna 

Niektórym przeszkadza ten trend, mają dość masówki. Stał się zbyt powszedni dla nich. Dorośli z reguły traktują to z przymrużeniem oka, pamiętając, że wieku ich córki sami mieli bzika na jakimś punkcie. Jest też część osób która nie toleruje jednorożców ze względu na ich cukierkowy wygląd, który nie przystaje do ich stylu. Pamiętajmy jednak, ze dzieciństwo rządzi się swoimi prawami. To czas, kiedy powinnismy jak najwięcej marzyć i wierzyć w magiczne światy. W ten sposób rozbudza się wyobraźnia i kreatywność dzieci, która zaowocuje w przyszłości. Nie obdzierajmy ich z fantazji, niech ich świat będzie niezwykły, kolorowy, niech wszystko w nim będzie możliwe. 

Jak zrobić jednorożca

Nawet jeśli nie jesteś zwolenniczką jednorożców, przełam w sobie tę niechęć i zaproponuj córce wspólne robienie jednorożca. Jeśli cię o to nie prosiła, tym lepiej! Inicjatywa, która wyjdzie od ciebie pokaże jej, że ten jej magiczny świat jest dla ciebie ważny, że ona jest dla ciebie ważna. W ten sposób buduje i umacnia się relacja oparta na otwartości i akceptacji. 

Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Nie umiesz rysować koni? Nie szkodzi! W jednorożcach najpiękniejsze jest to, że nie musisz precyzyjnie odwzorowywać kształtu.  Naszkicuj miękką linią zwierzę przypominające konia, dorysuj róg i tyle. Najważniejsze jest to, co zrobicie potem. Dodajcie mu różu, brokatu i magii. Możecie posmarować go klejem, a następnie posypywać brokatem w różnych kolorach pasek za paskiem, aż powstanie tęczowy, błyszczący konik. Doczepcie mu grzywę z różowej bibuły. Oczywiście, to tylko nasze sugestie. Wszystko zależy od waszej wyobraźni.

Przeczytaj też: http://3gplay.pl/obsluga-avasta/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ