3 pomysły na proste zabawy plastyczne dla dzieci

Mogłoby się wydawać, że w dobie Internetu i gier komputerowych, zabawy plastyczne stały się czymś nieatrakcyjnym dla dzieci. Z całą pewnością, nowe technologie zajęły ważną część w życiu każdego malucha, jednak tworzenie twórczych, manualnych prac nadal stanowi dla nich ciekawą formę spędzania czasu, szczególnie jeśli mogą korzystać z kolorowych elementów plastycznych.

Wyklejanie

Wyklejanie może być naprawdę genialnym, rozwijającym pod kątem grafomotorycznym zajęciem, szczególnie jeśli dziecko będzie mogło korzystać z różnorodnych, różnobarwnych elementów, takich jak cekiny, piórka, kolorowy papier, pompony akrylowe czy poliestrowe, filc. Do korzystania z tych elementów potrzebny będzie także dobry, nietoksyczny klej. W Papierowo.pl znaleźć można także ozdobne elementy samoprzylepne, takie jak kryształki, naklejki drewniane, z których dzieci mogą tworzyć kompozycje i jednocześnie nie pobrudzą sobie rąk oraz przestrzeni wokół siebie klejami. W ofercie są także ruchome oczka, które mogą stać się inspiracją do wykreowania fantazyjnych postaci.

Ozdabianie

Ozdabianie przedmiotów to jedno z ulubionych zajęć nie tylko małych dziewczynek, ale i chłopców. Najznamienitszym przykładem jest uwielbiane przez wszystkich wspólne, rodzinne malowanie pisanek. Na co dzień warto jednak zaopatrzyć stanowisko zabawy dziecka w różnokształtne produkty styropianowe. To lekkie przedmioty, które maluchy bez trudu utrzymują w rączkach i z radością pokryją ich powierzchnię różnorodnymi wzorami. Przydadzą się tu farby, naklejane oczka, guziki i koraliki, flamastry i mazaki oraz markery. Dzięki ozdabianiu dzieci nie tylko stymulują wyobraźnię, ale też rozwijają wrażenia dotykowe i wzrokowe.

Nawlekanie

Nawlekanie zdecydowanie poprawia koncentrację. Jednak, by nie znużyło szybko dziecka, warto zapewnić mu różnorodne elementy, z których będzie mogło stworzyć swoją unikalną kompozycję w postaci bransoletki, łańcuszka itp. Doskonałym rozwiązaniem są tutaj: cekiny, guziki, koraliki, które występują w różnych kolorach, kształtach, mają różnorodne faktury na swych powierzchniach – matowe, błyszczące, drewniane, szklane. Najmłodsi, ćwicząc precyzję ruchów oraz koncentrację, poznają jednocześnie nowe nazwy materiałów, wzbogacają swoje słownictwo oraz nabywają nowe doświadczenia.

Zabawy plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem różnorodnych elementów dekoracyjnych są nie tylko atrakcyjne, ale także kreatywne. Poprawiają grafomotorykę maluchów, rozbudzają ich wyobraźnię, ćwiczą precyzję ruchów i umiejętność nie wychodzenia poza linię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ