meble do pokoju dziecięcego

Urządzanie pokoju dziecka to nie tylko niemałe obciążenie dla naszej kieszeni ale także dylemat decyzyjny. Producenci oferują nam coraz to wymyślniejsze mebelki dziecięce, a rodzice bardzo często nie wiedząc, co tak naprawdę będzie maluchowi potrzebne, kupują pod wpływem impulsu. Jak tego uniknąć?

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Meble dla dziecka powinny przede wszystkim spełniać wyśrubowane wymagania bezpieczeństwa, a zatem atest PZH, nie powinny zawierać elementów szklanych, czy wystających stalowych, krawędzie powinny być zaokrąglone. Wybierajmy materiały naturalne i ekologiczne: głównie drewno. Jest trwałe i bezpieczne (zwróć uwagę na użytą przy produkcji farbę i lakier), może posłużyć wiele lat: innym dzieciom lub rosnąć razem z naszą pociechą.

Po drugie: funkcjonalność

Meblowanie od nowa pokoju dziecka z przekraczaniem przez niego kolejnych progów rozwojowych mija się z celem. I choć prawdopodobnie konieczne będzie kupienie w przyszłości biurka, czy krzesełka, takie elementy pokoju jak komoda, regał, czy modyfikowane łóżko mogą stać zarówno w pokoju niemowlęcia, jak i nastoletniego ucznia. Wszystko zależy od umiejętności stworzenia spójnej wizji pokoju i dostosowywanie jej do zmieniających się potrzeb rosnącego dziecka. Świetnie sprawdzą się zatem wszelkiego rodzaju meble modułowe o klasycznych formach, które można łączyć i dzielić zmieniając ich ustawienie w pokoju oraz funkcję.

Po trzecie: estetyka

Do lamusa odeszły już bajecznie kolorowe i zarazem wyjątkowo kiczowate dziecięce mebelki, które faktycznie nijak miały się do poczucia estetyki rosnącego dziecka. Coraz częściej producenci stawiają na neutralne kolory: biele, szarości, beże i naturalne odcienie drewna. Pokój dziecięcy z takimi meblami wcale nie musi przypominać zimnego gabinetu czy surowego wnętrza w stylu skandynawskim. Zapełnią go przecież zabawki, przynoszone przez dziecko przedmioty i inne dekoracyjne detale. Same neutralne meble pozostaną zaś świetnym, uniwersalnym tłem, dzięki któremu różne aranżacje dziecięcego pokoju nie będą przedstawiały trudności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ