akcesoria do karmienia

Niezależnie od tego, czy jako mama zdecydowałaś się karmić piersią lub z butelki, sama czynność karmienia wymaga co najmniej kilku akcesoriów, aby była wygodna i bezpieczna dla ciebie, jak i dla maleństwa. Zapoznaj się z poniższymi poradami, aby wiedzieć, w co należy zaopatrzyć się zanim na świat, przyjdzie Twoje maleństwo.

Zgodnie z naturą
Jeśli zamierzasz karmić piersią to być może przyda ci się specjalna poduszka do karmienia. Odciąża ona twój kręgosłup i ręce, a dziecku daje lepsze podparcie i pozycję zapobiegającą kolkom. Przyda się także podczas ostatnich tygodni w ciąży, kiedy duży brzuch utrudnia efektywne spanie lub odpoczynek.

Koniecznie zainwestuj w dobry stanik do karmienia! Znacząco zwiększy on twoją wygodę (nie będziesz musiała zdejmować bielizny, aby nakarmić dziecko), na rynku dostępne są także naprawdę ładne i estetyczne modele, dzięki którym poczujesz się pięknie nawet kilka dni po porodzie. Do kompletu dokup od razu wkładki laktacyjne – dzięki nim czeka cię o wiele mniej niespodzianek i krępujących sytuacji.

Z butelki
Karmiąc dziecko mlekiem modyfikowanym będziesz potrzebowała dobrej jakości butelki. Na początek wybierz szkło, kiedy malec będzie umiał trzymać butelkę sam, możesz kupić butelkę plastikową. Pilnuj jakości plastiku i tego, by butelka miała odpowiednie certyfikaty. Do butelki potrzebujesz smoczka, do wyboru są silikonowe i tradycyjne, kauczukowe. Te drugie są bardziej miękkie, niestety trzeba je też częściej wymieniać. Standardowe pojemności butelek to 120-150 i 180 ml. Prawdopodobnie będziesz potrzebowała obydwu rozmiarów, dostosowując je do rosnącego apetytu malucha.

Opcjonalne i nieco droższe od wyżej wymienionych akcesoriów są odpowiednio: dla mamy karmiącej piersią laktator (ręczny lub automatyczny) oraz podgrzewacz do mleka w butelkach. Będą prawdopodobnie przydawać się rzadziej, jeśli jednak masz w planach powrót lub rozpoczęcie pracy szybko po porodzie, to mogą okazać się niezbędne. Podgrzewacz do mleka pozwoli na utrzymanie właściwej temperatury mleka i jego równomierne podgrzewanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ