akcesoria dla dziecka

Kiedy Twoje dziecko kończy 5 lub 6 miesiąc życia, to znak, że należy zacząć podawać mu coś innego niż mleko. Początkowe próby zapewne zakończą się niepowodzeniem: maluch przyzwyczajony do smaku mleka będzie reagował oporem i niechęcią. Pomocą w trakcie karmienia okażą się niezbędne akcesoria, które zamienią każdy posiłek w wesołą zabawę.

Posadź mnie!

Jeśli posiadasz bujaczek z regulowanym oparciem być może nie masz ochoty na kupowanie krzesełka do karmienia. Jest to jednak niezbędny przedmiot każdego rosnącego malucha. Wykonany z trwalszych materiałów niż bujaczek i ułatwiający proces karmienia pomoże Wam przestawić się na regularne posiłki w towarzystwie innych członków rodziny. Do wyboru są krzesełka drewniane lub plastikowe, te drugie posiadają wiele dodatkowych funkcji jak regulacja oparcia, czy nachylenia krzesełka i odczepiany blat, czy możliwość montażu przy stole. Krzesełka drewniane są za to niewątpliwie bardzo trwałe i posłużą wiele lat.

Nakarm mnie!

Aby próbowanie nowych potraw przyszło niemowlęciu z łatwością spróbuj zainteresować je przy pomocy kolorowych sztućców i naczyń. Akcesoria, których używasz muszą posiadać atest i być wykonane z nieszkodliwych dla dziecka materiałów. Do ciebie należy wybór: kolorowe i przyciągające uwagę dziecka wzory i kolory na talerzykach i kubeczkach, czy stonowane i spokojne, nierozpraszające malucha podczas jedzenia. Łyżeczka dla dziecka powinna być dość ciężka, ale raczej płaska: pozwoli to na wywołanie reakcji jaką jest ścieranie pokarmu z łyżeczki samymi wargami. Inaczej będą wyglądały łyżeczki którymi sama karmisz dziecko (metalowe lub ceramiczne, o długiej rączce) a inaczej te, którymi maluch sam będzie się posługiwał (krótkie i wygodne do trzymania, z lekkiego plastiku i dodatkowymi silikonowymi elementami, które ułatwią jej trzymanie).

Baw się ze mną!

Dziecko spragnione twojej uwagi raczej nie będzie szczęśliwe, jeśli nagle zaczniesz spędzać bez niego w kuchni długie godziny, przygotowując niesmakujące mu (przynajmniej na początku!) papki. Jeśli jesteś zdecydowana gotować dziecku własne potrawy zainwestuj w specjalny robot, który nie tylko ugotuje ale także zmiksuje i będzie podgrzewał jedzenie dla Twojego malucha.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ