Kosmetyki wegańskie do ciała coraz popularniejsze

Kosmetyki wegańskie do ciała cieszą się coraz większą popularnością. Nie dość, że nie są one testowane na zwierzętach, to jeszcze zawierają znacznie lepsze składy. To co nakładamy na skórę, ma ogromne znaczenie nie tylko na jej wygląd, ale także na stan naszego zdrowia. Warto być świadomym konsumentem i wybierać dla siebie to co najlepsze, mając na uwadze również dobro środowiska.

Dlaczego warto zdecydować się na kosmetyki wegańskie do ciała?

Kosmetyki wegańskie do ciała są nieporównywalnie lepsze od tych tradycyjnych. Wystarczy spojrzeć na ich opakowanie i widniejące na nim symbole, aby szybko zorientować się, z jakim produktem mamy do czynienia. Każdy wegański kosmetyk musi posiadać odpowiedni certyfikat potwierdzający brak składników pochodzenia zwierzęcego.

Na korzyść kosmetyków wegańskich do ciała przemawia to, że posiadają wyłącznie naturalne składniki, nie są testowane na zwierzętach, są bogate w składniki odżywcze i świetnie się sprawdzają do każdego rodzaju skóry – nawet tej delikatnej i wrażliwej. Na korzyść kosmetyków wegańskich przemawia także to, że w ich przypadku istnieje znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia jakiś niepożądanych efektów ubocznych niż w kosmetykach tradycyjnych.

Czego nie powinno być w kosmetykach wegańskich do ciała?

Tak naprawdę to nie jest trudno zorientować się, który kosmetyk jest wegański, gdyż ich producenci są zobligowani do ich odpowiedniego oznakowania. Jeśli na opakowaniu kosmetyku nie ma wyraźnych symboli, które wskazywałyby na to, że produkt nie był testowany na zwierzętach, to należy być ostrożnym, gdyż po samym składzie trudno jest wykryć, że produkt jest w stu procentach wegański.

W kosmetykach wegańskich do ciała nie mogą znaleźć się składniki takie jak kolagen, keratyna czy lanolina. To samo dotyczy kwasu stearynowego, jedwabiu i witaminy A. Do niedozwolonych składników zaliczają się także piżmo, cywet, chitozan i ambra.

Gdzie szukać wegańskich kosmetyków?

Wbrew pozorom wegańskich kosmetyków do ciała jest naprawdę sporo i każdego roku przybywają nowe, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Są one dostępne w coraz przystępniejszych cenach i można kupić je nie tylko w sklepach internetowych, ale także w dyskontach stacjonarnych.

Nawet w dobrze znanej każdemu drogerii Rossmann można znaleźć całą masę różnych kosmetyków wegańskich. Przykładem są produkty marki Bielenda. Godne polecenia są także kosmetyki wegańskie marki Alterra, Synergen, Isana, Biały Jeleń i Ziaja. Wegańskich produktów warto szukać także w miejscach takich jak Multiperfumeria i Perfumesco.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ