dziecko

Dobranie odpowiedniego kremu dla dziecka to przede wszystkim zapoznanie się z jego składem. Jest to niezwykle ważne, ponieważ skóra dziecka wymaga szczególnej troski. Patrząc na etykietę stanowczo unikajmy produktów, na których z tyłu widnieją pozycje takie jak filtry przenikające czy parabeny, ponieważ są one niebezpieczne dla skóry dziecka.

Jaki krem z filtrem dla najmłodszych?Jako preparat przeciwsłoneczny dla naszych najmłodszych pociech powinniśmy produkt, który możemy znaleźć w drogerii lub w aptece. Jeśli zdecydujemy się na kupno kremu z apteki z większym prawdopodobieństwem trafimy na wysokiej jakości produkt. Co jest istotne i na co zwrócić uwagę?
Krem odpowiedni dla najmłodszych powinien posiadać:
wysoką ochronę SPF 50,
ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB,
wyłącznie filtry mineralne,
wodoodporność,
nie powinien zawierać parabenów i filtrów przenikających (oznaczenie paraben free)

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/jak-zrobic-domowy-grzaniec/

Niemowlęta zdecydowanie powinny unikać słońca. Należy starać się, aby przebywały w cieniu. Jeśli natomiast wystawione są na działanie promieni słonecznych koniecznie należy smarować je kremem przeciwsłonecznym o wysokiej ochronie (SPF 50+).

Filtr chemiczny czy filtr mineralny?

Filtry chemiczne nie w każdym przypadku są tolerowane przez skórę wrażliwą lub alergiczną. Czasami mogą być przyczyną szczypania lub swędzenia. Główną zaletą filtrów chemicznych jest ich lekka konsystencja, oraz to, że są na skórze mało wyczuwalne. Są dodatkowo wysoce skuteczne w absorbowaniu promieni słonecznych.
Kremy z filtrami mineralnymi dla młodszych dzieci są zwykle gęstsze, gorzej się rozprowadzają oraz pozostawiają na skórze białą warstwę. Natomiast ich zaletą jest, że są naturalne, przez co są tolerowane przez wszystkie typy skóry. Są one bardzo skuteczne, bo gwarantują ochronę na dwóch poziomach. Kiedy dziecko podrośnie dobrze jest stosować kremy z filtrem mieszanym. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ, gdy filtr mineralny nie odbije promieniowania (bo na przykład się zetrze), to pochłonie go filtr chemiczny.

Stosowanie kremu z filtrem u dzieci

Krem aplikujemy dziecku co 2-3 godziny. Zaleca się aplikację szczególnie po kontakcie z wodą. Krem nie musi być intensywnie wsmarowywany, ponieważ po nałożeniu wchłonie się sam.

Źródło: https://www.mamadajjesc.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ