Diagnostyka i leczenie niepłodności

Kliniki leczenia niepłodności oferują profesjonalne podejście od każdego, nawet tego najtrudniejszego przypadku. Odpowiednio wcześnie podjęte leczenie zwiększa szanse na zajście w ciąże nawet u par, które od lat starają się o dziecko. Klinika leczenia niepłodności katowice oferuje najnowsze metody leczenia oraz indywidualne podejście do każdego przypadku. Jak pokazują statystyki, nawet 1/4 par może zostać rodzicami, kiedy zdecyduje się na skorzystanie z profesjonalnych metod leczenia.

Od czego zacząć?

Kiedy po 12 miesiącach prób nie możesz zajść w ciąże, koniecznie zgłoś się do kliniki leczenia niepłodności. Każda para (jednakowo kobieta, jak i mężczyzna) zostanie szczegółowo przebadana, a lekarz określi główne przyczyny niepłodności. W przypadku pierwszej wizyty należy przynieść wyniki wszystkich wcześniej wykonanych badań (kobiety i mężczyzny), a także kopię dokumentacji dotychczasowego leczenia. Wszystkie tego typu dokumenty sprawią, że lekarz prowadzący będzie miał pełny obraz problemów danej pary i rozpocznie procedurę leczenia, zaś sami pacjenci zaoszczędzą czas i pieniądze związane z dodatkową wizytą. Kiedy jakieś badanie nie zostało wykonane, lekarz zleci ich przeprowadzenie.

Najczęściej wykonywane badania

W większości przypadków są to badania laboratoryjne z krwi, podczas których oznacza się niezwykle ważne dla przebiegu starania się o dziecko wskaźniki. Z kolei w przypadku mężczyzn, podstawa do zdiagnozowania problemów z płodnością jest zawsze wykonanie rozszerzonego badanie nasienia. Ze specyficznych badań, jakie mogą zostać zlecone przez lekarza, należy wymienić np.test wrogości śluzu szyjkowego, a także test na występowanie przeciwciał antyplemnikowych. Kobiety muszą również regularnie kontrolować swój cyklu miesięczny.

Niepłodność męska

W przypadku, kiedy niepłodność zostanie wykryta po stronie mężczyzny, wdraża się odpowiednie leczenie. Jeśli główną przyczyną są różnego rodzaju problemy hormonalne, wówczas pacjentowi przepisuje się odpowiednio dobrane dawki hormonów. Takie postępowanie ma na celu uregulowania stężenia hormonów we krwi. Kiedy z kolei występują problemy z nasieniowodami (np. żylaki powrózka), wówczas konieczne jest ich operacyjne usunięcia. Wszelkiego rodzaju infekcje leczy się zwykle antybiotykami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ