Wysokiej jakości pościel dopasowana do pory roku

Dopasowanie pościeli do odpowiedniej pory roku ma kluczowe znaczenie dla komfortowego snu. Większość z nas nie zdaje sobie do końca sprawy z tego jak nasz organizm zmienia się w zależności od pory roku: czego do prawidłowego snu potrzebuje gorącym latem, a czego chłodną zimą? Przybliżmy zatem podstawowe różnice między pościelą na chłodne i ciepłe dni, tak, żebyśmy mogli zobaczyć dlaczego ten wybór i zmiana pościeli latem/zimą gra tak dużą rolę.

Pościel na jesień i zimę – ważne cechy

Jedną z najważniejszych właściwości pościeli zimowej jest jej odpowiednia termoizolacja i przewiewność. Pościel taka nie tylko musi dawać nam ciepło, ale i pozwalać na swobodne krążenie w niej powietrza, tak by nasze ciało dosłownie „nie dusiło się” w środku. Lata temu nasze babcie wybierały wielkie, ciężkie, grube pościele zimowe, które wprawdzie dawały ciepło, ale blokowały cyrkulację powietrza, sprawiając, że ich przewiewność była żadna. Efekty? Skóra zasuszona, tracąca jędrność, nieprzyjemna w dotyku.

Dlatego współczesne technologie produkcji pościeli przykładają tak dużą wagę do jej przewiewności, bez utraty ciepła. Wysokiej jakości tkaniny, z których szyje się pościele zimowe muszą mieć nieco grubszy splot, niż w przypadku pościeli letnich, ale splot ten opracowywany jest tak, by zachować odpowiednią wentylację / przewiewność.

Pościel na lato – na co zwrócić uwagę?

Splot nici w tkaninach, z których szyje się pościele letnie, jest nieco inny. Jego uformowanie zaplanowano tak, by cała pościel była lekka, i nie przytłaczała ciałą swoją masą, i jednocześnie, by chłodniejszymi nocami nadal dawała nam przyjemne ciepło. Tu również dużą rolę pełni przewiewność materiału: pościel musi oddychać, tak, by dawać nam komfortowy sen. Dodatkowo, w przypadku pościeli na ciepłe dni liczą się jej właściwości pozwalające na odprowadzenie wilgoci. Nie chcemy się przecież pocić w trakcie snu.W tym przypadku optymalną cyrkulację powietrza zapewniają włókna naturalne, bawełniane, chroniące przed podrażnieniami skóry.

Pościel dla dziecka dopasowana do pory roku

Szczególnie duże znaczenie ma wybór odpowiedniej do pory roku pościeli dla dziecka. Ciało maluchów jest znacznie bardziej wrażliwe niż dorosłego, dlatego tutaj zmiana pościeli z letniej na zimową pełni naprawdę dużą rolę!

Po inspiracje odsyłamy na https://ewox.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ