Na rynku znajdziemy wiele różnych urządzeń dla młodych rodziców i niemowląt. Ostatnio niezwykle modne są takie, które posiadają więcej niż jedną funkcję. Oprócz tej czysto praktycznej dają one również możliwości rozrywkowe dla maluchów. Sprawdźmy, jakie gadżety są obecnie najbardziej popularne.

Huśtawki elektroniczne

Niemowlaki uwielbiają być huśtane i kołysane. Maluchy dzięki temu uspokajają się i czerpią z tego frajdę. Huśtanie stymuluje również układ przedsionkowy mózgu dziecka, co zapewnia jego szybszy rozwój. Zmęczeni rodzice nie zawsze jednak mają siły na to, aby ciągle kołysać dziecko. Ulgą dla nich są huśtawki elektroniczne.

Huśtawki elektroniczne mają zazwyczaj kilka prędkości huśtania. Dlatego można je dostosować do upodobań dziecka i jego humoru. Dodatkowo wiele z nich oprócz samej funkcji huśtania, może stanowić zwykły leżaczek lub też plac zabaw dla niemowlaka. Wystarczy, że do jego górnej krawędzi przymocujemy pałąk z zabawkami a malec będzie mógł dotykać i „testować” zachowania zabawek.

Mata dla niemowlaka

Maty dla niemowlaków to kolejny gadżet, który zdobywa coraz większą popularność wśród rodziców. Maty są dla dzieci minikojcami zabawowymi, w których mogą kreatywnie spędzać czas. Na pałąkach maty zawieszone są różne rodzaje zabawek, które stymulują wyobraźnię dziecka. Maty nastawione są na interakcje z maluchem, dlatego wiele z nich oprócz miśków, grzechotek i innych gadżetów, posiada również takie, które wydają z siebie (po ich naciśnięciu) dźwięki. Maty dla niemowlaka są domowym placem zabaw, dzięki, którym dziecko może eksplorować pobliskie otoczenie, nawet gdy jeszcze nie postawiło pierwszych kroków.

Wielofunkcyjne wózki dla dzieci

Wózki wielofunkcyjne mogą być wykorzystywane podczas spacerów, jak i przy jeździe samochodem. Składają się one z ramy na kółkach, która w zależności od potrzeb można dowolnie składać tak, aby była ona dopasowana do naszych aktualnych potrzeb. To jedne z najbardziej dogodnych gadżetów dla rodziców, którzy aktywnie trenują.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ