umiejętności artystyczne

Sztuka to szerokie pojęcie, szczególnie w dzisiejszych, współczesnych czasach. Możliwości które zapewnia połączenie z Internetem pozwala na to by artyści z różnych dziedzin zaprezentowali swoja sztukę publiczności i odnalezienie swojego wyjątkowego odbiorcy.

Co ciekawe, zarówno dzieci jak i dorośli mogą spróbować swoich sił w zakresie artystycznym, i niezależnie od wieku odnaleźć w sobie talent lub powołanie do wyrażania swoich emocji za pośrednictwem wybranej dziedziny sztuki. Nie ważne czy będzie to malowanie obrazów na płótnie, rzeźbienie czy projektowanie, równie dobrze warto zacząć rozwijać swoje umiejętności artystyczne wraz z …klockami Lego.

Ciekawostki o sztuce i dzieła sztuki artystów z różnych dziedzin jako inspiracja

Firma Lego, a raczej projektanci pracujący pod jej skrzydłami mają tendencję do podejmowania w swoich projektach interesujących tematów. Dotyczą one właściwie każdej z dziedzin ludzkiego życia, zarówno codzienności, jak i potrzeb związanych z czymś wzniosłym.

Sztuka towarzyszyła ludzkości od zarania dziejów i również dzięki niej poznajemy historię naszego gatunku oraz życie jakie ludzie prowadzili w minionych wiekach. Sztuka była wytworem wartościowym i kiedyś tylko nieliczni mogli mieć z nią styczność. Wreszcie sztuka stała się bardziej dostępna dla każdego, niezależnie od statusu społecznego i dzięki temu miała możliwość by różne jej elementy znalazły się i upiększały wnętrze każdego domu.

Za pośrednictwem klocków Lego już najmłodsi mają możliwość by zapoznać się z dziełami wielu twórców, takich jak wielcy malarze, architekci czy nawet muzycy. Daje to im wolną rękę w kreowaniu swoich życiowych wyborów dotyczących spędzania wolnego czasu czy nawet kierunku zawodowego w przyszłości.

Seria Lego Art jako wprowadzenie dziecka w arkana sztuki

Stworzona przez duńską firmę seria Lego Art wyznaje związaną ze sztuką dewizę: Lego dla artystów. Prezentuje ona zarówno odzwierciedlenie portretu słynnej aktorki Marylin Monroe w interpretacji króla pop -artu, Andego Warhola, projekty designerskie które po złożeniu można zawiesić na ścianie jako ozdobę, związane z popularnym Harrym Potterem czy Batmanem, a także znane logo muzyków rockowych The Rolling Stones czy portrety brytyjskich muzyków The Beatles oraz króla popu Elvisa Presleya.

Za pośrednictwem serii klocków Lego Art wprowadzonej w 2020 roku już siedmiolatkowie mają możliwość by zapoznać się z artystami i ich twórczością, by następnie sięgnąć po dodatkowe źródła, które z pewnością staną się dla nich inspiracją do działania w zakresie artystycznym.

Zróbmy to razem – Lego Art Projekt artystyczny

Zestaw Lego Art – Projekt artystyczny to dobry pomysł na początek, ponieważ daje wiele możliwości. Z pewnością nie jest to nudny projekt dlatego, że można go składać kilkanaście razy i za każdym z nich ułożyć z zawartych w zestawie elementów coraz to ciekawszy obrazek. Ani dziecko nie będzie się nudziło, a także wnętrze będzie odmienione wiele razy.

Wydany w roku 2021 zestaw to doskonały sposób na spędzenie czasu wspólnie, a to zapowiada świetną zabawę i zacieśnianie więzów międzyludzkich, czy to rodzinnych czy przyjacielskich wśród rówieśników. Wraz z zestawem macie propozycje oferujące stworzenie różnych obrazków o wymiarach kwadratu i są to przedstawienia jedzenia, jak na przykład banany, kawałek ciasta czy pizzy albo inne tematy jak, jednorożec czy puchar. Najbardziej jednak uwielbianym motywem jaki można złożyć z tym zestawem jest popiersie minifigurki w kombinezonie kosmonauty.

Odwzorowanie sztuki w serii popularnych klocków Lego

Sztuka zajmuje w projektach Lego szczególne miejsce i poza serią Lego Art gości w wielu innych seriach. Nie bez przyczyny, ponieważ sztuka jest motorem napędowym do rozwoju i warto wiedzieć że nie tylko miast i ich wyglądu, czy podniesienia ich statusu majątkowego, bo ma ona również wpływ na każdą jednostkę która się sztuką, niezależnie od dziedziny, zainteresuje.

Sztuka zawiera w sobie nawiązanie do życia człowieka i dlatego właśnie wspaniale odnajduje się w wydawałoby się tak nieadekwatnym temacie jak klocki. Firma Lego jednak ma swoje sposoby by połączyć to co pozornie wydaje się być niepasujące i by wyglądało oryginalnie, a tym samym przyciągało kolejnych, wiernych i zafascynowanych ich produktami fanów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ