bajki dla chłopców
fot. pexels.com

Czytanie bajek dzieciom rozwija ich wyobraźnię oraz kreatywność. To również bardzo ważny element wychowania dzieci, który wzmacnia relację pomiędzy dzieckiem a rodzicami, a także przekłada się pozytywnie na budowanie wspólnych wspomnień.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/bajki-dla-dzieci-o-traktorach/

Jakie bajki czytać dzieciom?

Możecie wybrać sami odpowiednie bajki dla swoich dzieci bazując na tym, w jakim są wieku lub po prostu spytać maluszków, o czym chcieliby mieć czytane. Dzieci bardzo często znajdują swoje ulubione zagadnienia w życiu codziennym. Interesuje ich wiele spraw i wiele rzeczy, które robią dorośli, albo też to o czym dowiadują się od swoich rówieśników.

Możecie również wybrać bajki, które i Wam podobały się, gdy byliście dziećmi. A jeśli zapadły wam w pamięć do teraz, oznacza to, że mogą być naprawdę interesujące również i dla waszych dzieci.

Bajki dla chłopca

Mali chłopcy bardzo często interesują się wszystkim tym, co jest związane z pojazdami, budową, a także zawodami, takimi jak np.: policjant. Tego rodzaju bajki zazwyczaj opisują przygody dzielnych pojazdów, które pomagają innym i przywożą lub przewożą towary lub ludzi na czas albo opowiadają o bohaterach, którzy pomogli innym – policjant, ratownik, lekarz, którzy udzielili pomocy.

Możecie swoim synkom poczytać o dzielnych lokomotywach, psim patrolu ratowniczym lub o jeszcze innych super bohaterach, którzy pomagają innym. Takie bajki z pewnością wykształcą w nich potrzebę pomagania innym wraz z odwagą, która będzie ich motywować do działania.

Dla młodszych dzieci

Maluszkom polecamy poczytać z początku prostsze historyjki o zwierzątkach lub pojazdach na farmie. Takie bajki wzbudzą w dzieciach zainteresowanie życiem zwierząt czy ludzi wykonujących codzienne obowiązki, co dobrze wpłynie na ich zaciekawienie światem, rozbudzi wyobraźnię i wzmocni kreatywność.

Bajka o traktorku na farmie może również rozbudzić w malutkim dziecku marzenie o przejażdżce takim środkiem transportu, a wówczas i rodzicom ułatwi np.: zorganizowanie niespodzianki urodzinowej.

Przeczytaj też: http://www.kochamydzieci.pl/czytaj-bajki-swoim-dzieciom/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ