co zabrać na termy

Wizyta na termach jest gwarancją pełnego relaksu, zredukowania stresu i bardzo przyjemnego czasu spędzonego z najbliższymi. Taka forma rekreacji budzi coraz większe zainteresowanie wśród Polaków, co wynika również z dużej dostępności godnych polecenia kompleksów termalnych (w większości zlokalizowanych na Podhalu). Jeśli właśnie po raz pierwszy wybierasz się do takiego obiektu, to pewnie towarzyszy Ci sporo wątpliwości. Kilka z nich rozwiejemy w tym artykule, pomagając Ci w spakowaniu torby. Dowiedz się, co warto zabrać ze sobą na termy.

Strój kąpielowy

Pierwszą pozycją na liście rzeczy do zabrania na termy jest oczywiście strój kąpielowy. Zadbaj o to, aby był to strój przede wszystkim wygodny, w którym czujesz się komfortowo. Panom nie polecamy szortów – będą przeszkadzać w korzystaniu ze zjeżdżalni (zostawiamy je sobie na plażę).

Paniom rekomendujemy natomiast wygodne, sportowe stroje jednoczęściowe, które najlepiej sprawdzają się na basenach termalnych – zwłaszcza wtedy, gdy planujesz aktywnie korzystać ze wszystkich atrakcji, a przy tym wybierasz się na termy z dziećmi, za którymi ciągle trzeba będzie gonić.

Dobry ręcznik

Na termy warto zabrać własny ręcznik, najlepiej szybkoschnący. Jest o tyle praktyczny, że nie tylko świetnie chłonie wodę, ale też zajmuje bardzo mało miejsca w torbie czy w plecaku, no i jest lekki, dlatego można go bez problemu przenosić z jednej strefy term do drugiej.

Klapki basenowe

I tutaj od razu zaznaczamy, że chodzi o klapki dedykowane wyjściom na basen czy wizycie na termach, a nie np. stare kapcie czy gumowe chodaki ogrodowe. Szanujmy siebie nawzajem oraz pracę innych, dbając o higienę na terenie obiektu.

Co do klapek, to warto jeszcze wspomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Wybierz klapki z antypoślizgową podeszwą, szczególnie dla dzieci.

Szlafrok

Szlafrok będzie przydatny w sytuacji, gdy zechcesz skorzystać także z innych atrakcji kompleksu termalnego, czyli np. zabiegów odnowy biologicznej czy pobytu w saunie. Wówczas szlafrok zagwarantuje wysoki komfort i intymność.

Warto natomiast wcześniej sprawdzić, czy szlafroku nie zapewni Ci wybrany kompleks termalny. Z takiej możliwości skorzystają goście Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, którzy wykupią bilet VIP – wówczas w cenie biletu otrzymujemy indywidualny szlafrok i ręcznik. Szlafrok otrzyma również każda osoba korzystająca z zabiegów SPA (na czas pobytu w strefie zabiegowej).

Dodajmy, że jeśli zapomnisz czegokolwiek z tej listy, to nie ma się czym przejmować. W każdym dobrym kompleksie termalnym jest czynny sklep z niezbędnymi akcesoriami, w tym dmuchanymi zabawkami do pływania dla dzieci czy z pieluszkami do wody dla maluszków.

Czego nie zabierać?

Przed wybraniem się na termy radzimy zostawić całą biżuterię czy wyjściowy zegarek w pokoju hotelowym, ewentualnie w samochodzie lub w szafce w przebieralni. Dzięki temu nie zaryzykujesz zgubienia cennych przedmiotów, o co naprawdę nie jest trudno podczas szaleństw w wodzie.

Mamy jeszcze małą podpowiedź dla użytkowników popularnych smartwatchów. Co prawda wiele modeli inteligentnych zegarków i opasek sportowych jest wodoszczelnych, jednak zwróć uwagę, że dotyczy to wyłącznie kąpieli w wodzie słodkiej – dlatego mając taki sprzęt na nadgarstku nie powinno się wchodzić do basenów solankowych. Radzimy zatem zostawić smartwatch/smartband w szafce w przebieralni.

Które termy wybrać?

Jeśli zależy Ci na tym, aby pierwsza wizyta na termach była udana i chcesz w przyszłości kontynuować kąpiele w gorących źródłach, to postaw na obiekt gwarantujący najwyższy komfort pobytu. Naszą rekomendację mają wspomniane już Termy BUKOVINA.

Jest to jeden z najnowocześniejszych kompleksów termalnych w naszej części Europy, oferujący dostęp do 20 basenów, 3 efektownych zjeżdżalni, aż 8 saun, trzech lokali gastronomicznych i fantastycznej strefy SPA. Odpoczną tutaj zarówno dorośli (w tym seniorzy), jak i dzieci w każdym wieku, dla których została przygotowana strefa dziecięca.

Termy BUKOVINA to świetny wybór na pierwszy raz z termami. Jeśli jednak martwisz się daleką podróżą, to koniecznie rozważ dłuższy pobyt, na przykład weekendowy. Zatrzymaj się w komfortowym, czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA, który jest częścią tego samego kompleksu. Goście hotelu mają bezpośredni dostęp do strefy basenowej, mogąc do niej przejść prosto z pokoju (np. w szlafroku).

Więcej wskazówek dla osób, które planują swoją pierwszą wizytę w kompleksie termalnym, znajdziesz w artykułach na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ