Prywatne przedszkole w Poznaniu – oferta i korzyści dla Twojego dziecka

Przedszkole niepubliczne Poznań to świetne miejsce dla każdego malucha do nauki i zabawy! Przede wszystkim pracują tam wykwalifikowani nauczyciele i pedagodzy. Nad całym porządkiem czuwają dwie siostry, które są matkami i właścicielami placówki. Same wiedzą, co jest dobre dla dzieci i zgodnie z swoimi nawykami oraz zasadami Montessori wychowują przedszkolaki.

Przedszkole położone jest w poznańskich Ogrodach w cichej okolicy. Teren przedszkola jest ogrodzony i dodatkowo monitorowany. Przedszkole posiada własny ogródek z nowoczesnym placem zabaw, który urozmaica każdy dzień spędzony w placówce. Dodatkowo przedszkole niepubliczne Poznań ma własny parking i umożliwia swobodne zawożenie i odbieranie dzieci. Wnętrze przedszkola jest czyste, nowoczesne i zadbane. Nie mają tutaj miejsca przypadkowe rzeczy i zabawki. Każdy element wyposażenia jest przemyślany i bezpieczny dla dzieci.

W przedszkolu sale edukacyjno-rekreacyjne podzielone są na miejsca przeznaczone do zabawy, odpoczynku, poszerzania wiedzy i eksploracji i spożywania posiłków. Większość zabawek oraz pomocy dydaktycznych znajdujący się w przedszkolu tworzonych jest samodzielnie przez wychowawców lub z pomocą dzieci.

Jak spędzają czas dzieci w niepublicznym przedszkolu w Poznaniu?

Przedszkole niepubliczne Poznań ściśle trzyma się zasady ,, mniej znaczy więcej”. Dzieci czują się tutaj naprawdę komfortowo, nie są nagradzane, ani karane. Wszystkie pociechy współpracują z innymi dziećmi w kilkunastoosobowych grupach. Grupy stworzone są z maluchów w różnym wieku, dzięki temu dzieci wzajemnie uczą się opieki nad innymi. Młodsze przedszkolaki obserwują starsze dzieci i czerpią od nich pomysły oraz inspirację. Natomiast starsze maluchy zwracają uwagę na młodsze, pomagają im i uczą się opiekuńczości.

Każdego dnia przedszkolaki poznają świat w sposób odkrywczy. Nauczyciele jedynie pomagają im rozbudzić ciekawość oraz zmotywować do pracy. Dzień rozpoczyna się od zabawy, gimnastyki oraz śniadania. Kolejne zajęcia mają charakter edukacyjny i odbywają się w pracowniach tematycznych. Zajęcia prowadzone są według różnych metod nauczania np.

metoda dobrego startu, metoda nauki czytania, elementy metody Marii Montessori. Poza tradycyjnymi ćwiczeniami, dzieci uczą się obcowania ze sztuką i kulturą poprzez sensoplastykę i muzykoterapię.

Po nauce maluchy zabierane są na spacer lub spędzają czas na placu zabaw. Często organizowane są dłuższe wycieczki terenowe podczas, których przedszkolaki poznają rośliny i drzewa. Po krótkiej przerwie rekreacyjnej dzieci uczone są  za pomocą zabawy podstaw języka angielskiego, jedzą obiad i mają czas na odpoczynek.

Posiłki w przedszkolu

Ogromną zaletą przedszkola niepublicznego w Poznaniu jest umowa z doskonałym i renomowanym cateringiem dietetycznym. Tworzą go najlepsi kucharze, którzy znają potrzeby dzieci i umiejętnie przygotowują potrawy. Wszystkie potrawy powstają z naturalnych i zbilansowanych składników. Na życzenie rodziców dzieci otrzymują posiłki zgodne z dietą (bezmleczną, bezglutenową i inne).

Sam catering to nie wszystko! Przedszkolaki każdy posiłek spożywają razem z swoimi wychowawcami. Uczą się prawidłowych nawyków żywieniowych oraz mogą obserwować, jak jedzą inni. Śniadania, obiady i inne posiłki jadane są w nowoczesnej jadalni, która każdego dnia jest efektownie nakrywana i przypomina domowe spożywanie potraw.

W przerwach pomiędzy posiłkami maluchy mają dostęp do świeżych owoców oraz warzyw. Słodycze i ciasta są niepraktykowane w niepublicznym przedszkolu w Poznaniu. Więcej informacji odnośnie działania przedszkola można dowiedzieć się na przedszkole kropka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ