Niezbędnik każdego ucznia

Kiedy dziecko idzie do szkoły konieczne jest nieraz całkowite przemeblowanie dziecięcego pokoju, by dostosować przestrzeń do wymagań, jakie przed starszakiem stawia szkoła. Co musi znaleźć się w pokoju każdego ucznia? Zapraszamy do lektury.

Po pierwsze: biurko. Coś czego raczej nie było w pokoju dziecięcym, teraz stanie się nieodzownym elementem pokoju starszego ucznia a następnie nastolatka. Czy biurko, przy którym uczeń będzie odrabiał lekcje stanie się jednocześnie stolikiem na laptop lub komputer stacjonarny? Jeśli tak, warto rozważyć większy rozmiar, lub dobrać specjalny stolik łączący funkcje biurka ze stanowiskiem komputerowym.

Niezbędne jest także wygodne krzesło lub fotel. Młodzież lubi obrotowe fotele, zwróć jednak uwagę, by dziecko w takim fotelu odrabiało lekcje we właściwej pozycji. W unikaniu wad postawy może pomóc bardziej tradycyjne krzesło biurowe z wygodnym oparciem i podłokietnikami. Jeśli kupione biurko w założeniu ma wytrzymać wiele lat, to zainwestuj w krzesło z regulowaną wysokością siedziska, by dostosować je do zmieniającego się wzrostu dziecka.

Dotychczasowe regały na zabawki będą musiały pomieścić także rosnącą garderobę ucznia, jego książki i podręczniki. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju szafy modułowe, komponowane z zależności od potrzeb i wielkości pokoju, ale także pojemne komody, czy nadstawki nad biurko.

Dziecięce łóżko prawdopodobnie czeka wymiana na wygodniejszy i modniejszy tapczan lub wersalkę. Jeśli pokój dziecka jest niewielki można zainwestować w biurko łączone z piętrowym łóżkiem – dziecko z pewnością ucieszy się z niecodziennej możliwości spania pod sufitem.

Równie ważne co podstawowe wyposażenie pokoju dziecięcego są detale, dekoracje i oświetlenie. Dziecku z pewnością przyda się biurkowa lampka, jak również lampka nocna. Zadbajmy by choć jedna ściana stanowiła przestrzeń, na której uczeń wyrazi siebie: wieszając plakaty, własne rysunki, czy inne ozdoby. Pozwólmy dziecku wybrać dywan do pokoju, czy kolor i kształt żyrandola. Poczucie, że przestrzeń, w której dziecko będzie się uczyć, bawić i spać jest w jakiś sposób „jego” z pewnością pomoże w odnalezieniu się w rzeczywistości szkolnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ