Marker kredowy vs kreda do tablicy

Czasy, w których w każdej klasie szkolnej znajdowała się ciemnozielona tablica, po której pisało się tradycyjną wersją kredy, powoli odchodzą do lamusa. Większość placówek zaczyna unowocześniać swój asortyment, dlatego w klasach montowane są tablice interaktywne lub specjalne wersje, do których dodaje się marker kredowy. To dużo lepsze rozwiązanie szczególnie ze względu na fakt, że taki flamaster nie pyli oraz nie brudzi wszystkiego dookoła. Z pewnością każdy, kto miał okazję uczestniczyć chociaż w kilku lekcjach, na których wykorzystywało się tablice starego typu, odczuł niedogodności z tym związane. Tablice na marker kredowy to także duże ułatwienie w kwestii dbania o higienę w takim miejscu. Przy ścieraniu kreda nie pyli, a co za tym idzie, można ją dużo łatwiej zetrzeć.

Szerokie zastosowanie

Markera kredowego można używać do tablic czarnych, białych i przeźroczystych. Producenci tego typu akcesoriów najczęściej oferują je w wielu wariantach, dlatego istnieje dużą dowolność w kwestii dobierania koloru. Takie flamastry do tablic to doskonały wybór, jeśli chodzi o klasy szkolne oraz sale wykładowe, ale sprawdzą się także poza sferą dydaktyczną. Marker kredowy to również doskonały wybór do sali konferencyjnej, biura czy laboratoriów. Znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się tablice różnego typu w celu zapisywania rzeczy widocznych dla audytorium lub osób zebranych w pomieszczeniu.

Jaki kolor wybrać?

Na rynku znajdziemy bardzo wielu producentów przyrządów piśmienniczych, którzy w swoich ofertach posiadają markery kredowe. To obecnie bardzo popularne produkty, które chętnie kupowane są przez klientów. Praktycznie każda większa firma sprzedająca długopisy, flamastry itd. powinna mieć w swojej ofercie marker kredowy. Pozostaje pytanie, jaki kolor wybrać? Taka decyzja musi być uzależniona od tego, po jakiej tablicy będziemy pisać. Jeżeli mamy do czynienia z tradycyjna tablicą czarną lub ciemnozieloną, najlepszym markerem kredowym będzie ten w kolorze białym. Wykorzystując go, otrzymamy pewność, że litery będą dobrze widocznie. Nieco szersze spektrum dają tablice białe lub przeźroczyste. Tutaj najpopularniejszym wyborem jest oczywiście kolor czarny, aczkolwiek dobrze widoczne będą różne inne barwy (poza białym). Dobrze jest wyposażyć się również w marker kredowy w dodatkowych kolorach, ponieważ okaże się on przydatny do zakreślania, co w rezultacie sprawi, że obraz na tablicy będzie klarowniejszy i łatwiejszy do odczytu.

Mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się zachęcić Państwa do zakupu markera kredowego i wymiany starych tablic na kredę na nowsze wersje. To zdecydowanie dużo bardziej higieniczne rozwiązanie, które w dodatku zadba o zdrowie osób, które przebywają w pomieszczeniu – pylenie kredy źle wpływa na drogi oddechowe.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ