Kaszel to naturalny odruch obronny organizmu, który pozwala na oczyszczenie dróg oddechowych. W zależności od tego, czy cierpimy na kaszel suchy, czy na kaszel mokry, powinniśmy dobierać odpowiednie preparaty, dzięki jakim będziemy mogli czuć się lepiej. Warto zaś dowiedzieć się, co dać dziecku, a co może wziąć dorosły.

Postawienie właściwej diagnozy

Kluczowe jest postawienie właściwej diagnozy. Trzeba bowiem wiedzieć, czy przyjmować syropy, które działają na kaszel suchy, czy na kaszel mokry.
Należy też wiedzieć, że nie wszystkie z dostępnych na rynku preparatów dostępne są dla dzieci. Dzieci mają bowiem inne przemiany metaboliczne, a co za tym idzie, ich organizmy inaczej wchłaniają leki. Kodeiny jako substancji czynnej nie można na przykład podawać przed ukończeniem 12. roku życia. Dawki syropów dla dzieci należy też podawać we właściwych dawkach, uzależnionych od wieku dzieci oraz ich wagi. Rodzice, szukając odpowiedzi: co na kaszel dla dziecka zauważą, że większość preparatów ma w składzie zioła. Jest to bowiem dla dzieci najbezpieczniejsze.
Przede wszystkim zaś, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe nie powinny przyjmować syropów na kaszel, które działają bezpośrednio na układ nerwowy, hamując odruch kaszlu w mózgu.

Rozwiązanie idealne dla dzieci i dorosłych

Pojawiło się natomiast na rynku rozwiązanie idealne, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jest to lek Levopront, wykazujący działanie obwodowe, co oznacza, że odruch kaszlu zahamowany jest bezpośrednio w drogach oddechowych. Substancją czynną leku jest Levodropropizyna,
a lek ten można podawać od 25. miesiąca życia. Levopront nie działa hamująco na układ oddechowy, a także nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, stosowanymi podczas leczenia układu oddechowego. Jako, że Levopront nie zaburza oczyszczania śluzowo – rzęskowego w drogach oddechowych to rekomendowany jest przez pediatrów oraz przez lekarzy rodzinnych jako lek o korzystnym profilu bezpieczeństwa. Preparat ten mogą przyjmować dzieci i osoby dorosłe podczas zwalczania suchego kaszlu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ