buciki

Kupno pierwszych butów dla dziecka jest sprawą bardzo indywidualną i nie ma zgody co do tego, w którym momencie powinniśmy zaopatrzyć malca w ten niezbędny element garderoby. Kupno pierwszej pary dziecięcego obuwia jest trudne, ale przy świadomości specyfiki sposobu poruszania się dziecka i jego wymagań, każdy kolejny zakup będzie łatwiejszy.

Zanim kupimy dziecięce buciki musimy poznać rozmiar stopy naszego malucha: najłatwiej zrobić to za pomocą patyczka lub kawałka sznurka, który następnie przycinamy do odpowiednich rozmiarów. W żadnym wypadku nie kupujemy obuwia za małego! Delikatnie większe buty posłużą dziecku dłużej i będzie można pod nie założyć grubszą skarpetkę, ale w przypadku zbyt dużej różnicy rozmiarów mogą być niewygodne w noszeniu i powodować przewracanie się dziecka.

O czym pamiętać kupując buty małemu dziecku? Kształt bucika powinien odpowiadać kształtowi nogi dziecka: szerszy w palcach i węższy w pięcie. Podeszwa powinna by elastyczna, ale nie zbyt cienka, tak, by dziecko nie marzło w chłodne dni ani nie ryzykowało obtarciami czy pęcherzami. Najlepiej jest także unikać metalowych elementów i zbyt wielu ozdobników. Dziecko często przysiada na stopach, dlatego twarde i ostre elementy mogą powodować dyskomfort. Równie ważny jest ciężar buta: im lżejsze, tym lepsze, tak by małe stopy nie męczyły się koniecznością podnoszenia ciężkiego obuwia.

Tkanina z jakiej wykonane są butki powinna być elastyczna i przewiewna. Naturalna skóra może wydawać się dobrym wyborem, ale ze względu na swoją sztywność może początkowo uciskać dziecko. Nowoczesne i trwałe materiały to na przykład goretex i sympatex.

Wybierając pierwsze obuwie dla naszego dziecka zwróćmy uwagę na wszystkie wymienione wyżej czynniki, a po wybraniu kilku interesujących nas modeli wróćmy do sklepu z dzieckiem i dopiero zmierzmy buciki. Pierwsze obuwie nie powinno być prezentem, ani nie powinno być kupowane przez internet! Dopiero, gdy będziemy dokładnie wiedzieć w jakich butach dziecko chętnie chodzi można pokusić się o zakupy online.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ