ubranka dla dziewczynki uszyte z przewiewnych i wygodnych materiałów

Masz córkę w wieku przedszkolnym i zastanawiasz się, jak ją ubierać do placówki? Czy stawiać na wygląd ubrania, czy na wygodę? Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze ubranek dla dziewczynki do przedszkola.

Jak ubrać dziecko do przedszkola? Byle nie za ciepło

Bardzo ważne jest, by nie ubierać dziecku ubranek, w których skóra nie oddycha i działają jak szklarnia. Właśnie dlatego należy odrzucić odzież uszytą ze sztucznych materiałów. Żaden poliester i akryl nie wchodzą w grę. Ubrania dla najmłodszych muszą być uszyte z bawełny, lnu lub wełny, ewentualnie z wiskozy. Modne, ale przede wszystkim bezpieczne dla skóry ubranka dla dziewczynki uszyte z przewiewnych i wygodnych materiałów kupisz na smilegirls.pl. Właśnie tego typu odzież z wysokiej jakości tkanin, które nie wywołują podrażnień, będzie najlepszym wyborem tak do przedszkola, jak i na co dzień. Naturalne tkaniny pozwalają skórze oddychać. Nie ma nic gorszego niż przegrzanie. Jeśli materiał nie przepuszcza powietrza, to nawet jeśli wydaje się dość cienki, to dziecko się w nim grzeje.

Ubieranie dziecka do przedszkola „na cebulkę”

Bardzo ważne jest, by zarówno na spacer, jak i do przedszkola ubierać dziecko w warstwy. Zdecydowanie lepszym wyborem jest kilka cieńszych ubranek niż jedno grubsze, jak bluza z polaru. Warstwy pozwalają na zestawianie stylizacji adekwatnie do pogody. Zwłaszcza w miesiącach przejściowych, gdy rano jest zdecydowanie zimniej niż po południu. Podstawą jest podkoszulek. Na niego można założyć koszulkę z krótkim rękawem lub longsleeve. A później w zależności od pogody – sweter, bluza, kurtka, kamizelka. Bardzo często wiosną i jesienią rano dziecko ma na sobie wszystkie warstwy, a przy odbieraniu z przedszkola rezygnuje się ze swetra lub kurtki.

Jak ubrać dziewczynkę do przedszkola? Czy sukienka to dobra decyzja?

W przypadku dziewczynek często pojawia się wątpliwość, czy zakładać im do przedszkola sukienki. Zwłaszcza że to czas, gdy córki uwielbiają się stroić. Im bardziej kręcąca się spódnica, tym lepsza. Prawda jest taka, że sukienki mogą być wygodne. Ważne jest, by były uszyte z naturalnych materiałów. Sukienka z bawełny lub z bawełnianej dresówki jest jak tunika, bluzka. Nie powinna krępować ruchów. Dobrze jest jednak zamiast rajstop, założyć córce pod sukienkę legginsy. Oczywiście obowiązkowo pod sukienkę trzeba włożyć podkoszulek.

Ubrania nowe, czy do zniszczenia?

Dylemat wielu rodziców – czy ubierać dziecku do placówki ubrania nowe, czyste i bez dziur, czy jednak na to nie patrzeć, bo i tak się zniszczą? Trudno podać jednoznaczną odpowiedź. Zależy od nas. Na pewno trzeba się liczyć z tym, że w przedszkolu podczas zabawy, zajęć plastycznych lub jedzenia, może dojść do zniszczenia ubranka. Jednak wbrew pozorom dzieje się to dość rzadko. Jeśli jednak na większości ubranek córki jest mała plamka, to nie ma co popadać w panikę i od razu je  spisywać na straty. Nie oznacza to też, że ubieranie dziecka w dziurawe lub mocno poplamione ubrania jest w porządku. Owszem, lepiej ubrać córkę w ubrania, których nie żal zniszczyć, ale jednak dobrze, by były to ładne ciuszki, w których dziecko będzie się dobrze czuło.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ