ochraniacz na łyżwy

Kiedy nadchodzi czas, że nasze dziecko zaczyna interesować się jazdą na rowerze, rolkach czy deskorolce, jedną z pierwszych rzeczy, które należy kupić, jest odpowiednie zabezpieczenie dla naszego dziecka. Zadaniem ochraniaczy ochrona najwrażliwszych części ciała. Będą to między innymi: kolana, łokcie i nadgarstki.

 

Jakie ochraniacze na rolki wybrać dla dziecka?

Ochraniacze to obowiązkowy element ubioru każdego aktywnego dziecka. Wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch zachwiał się i upadł. Właśnie w takiej sytuacji sprawdzają się ochraniacze. Wśród nich można wymienić 3 rodzaje (oprócz kasku), które każde dziecko powinno posiadać.

Ochraniacze na nadgarstki

Nadgarstki są miejscem szczególnie narażonym na kontuzje i urazy. Podczas upadku dziecko odruchowo próbuje wspierać się dłońmi. W wyniku tego może dojść do stłuczenia, zwichnięcia a nawet złamania danej części ciała.

Podstawowy ochraniacz na nadgarstki składa się z dwóch części, w których najważniejszy jest wyprofilowany usztywniacz. Wybierając taki ochraniacz należy też zwrócić uwagę, na materiał z jakiego jest wykonany (powinien to być materiał przepuszczający powietrze).

Kolejną istotną informacją, która ułatwi zakup jest to, że ochraniacze dla dziecka trzeba dopasować do dłoni, tak by nie dopuścić do wolnych przestrzeni. Dzięki temu usztywniacz nie może się poruszać i chroni nadgarstek przed kontuzją.

Ochraniacze na rolki

Ochraniacze na kolana

Ochraniacze na kolana są miękkie od wewnątrz i mają twarde skorupy na zewnątrz, najczęściej wykonane z plastiku. Chronią kolana, w momencie upadku. Jakiekolwiek urazy kolan są bolesne, więc każdy kto ma zamiar jeździć na rolkach powinien zawsze nosić takie ochraniacze. Wybieramy je na podobnej zasadzie co ochraniacze na nadgarstki.

Ochraniacze na łokcie

Podczas upadku do tyłu na urazy narażona jest nie tylko głowa, ale również łokcie naszego dziecka. Kontuzja łokcia może być bardzo bolesny, dlatego należy ją chronić.

Ochraniacze na łokcie muszą być idealnie dopasowane do dziecięcej ręki. Nałokietniki mają podobną konstrukcję jak ochraniacze na kolana. Tak samo jak one posiadają plastikowe miseczki i są zapinane na rzepy.

Przeczytaj też: Paletki, dyski, łapacze – jakie zabawki ogrodowe wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ