Dość regularnie w telewizji i Internecie można przeczytać wypowiedzi wielu ekspertów, którzy zachęcają do noszenia odblasków. Czy jednak faktycznie ma to sens i naprawdę jest ważne? Przekonaj się sam!

Co dają odblaski?

Mówiąc o gadżetach odblaskowych warto zacząć od ich możliwości. Wiele osób wychodzi bowiem z założenia, że jeśli samemu widzi światła samochodu czy innego pojazdu, to druga strona także nie ma z tym problemu.

Fakty są takie, że nieoświetlona osoba w nocy i przy dobrych warunkach atmosferycznych, czyli bez mgły, deszczu czy śniegu, będzie widoczna dla kierowcy dopiero około 30 m przed samochodem. Gadżet odblaskowy z kolei pozwala na zauważenie pieszego czy rowerzysty z 4-5 razy większej odległości. Bezpośrednio przekłada się to na możliwość reakcji kierującego. Przy prędkości około 80 km/h w pierwszym przypadku czas na reakcje to nieco ponad sekunda, podczas gdy w drugim 5-6 sekund. Różnica więc jest olbrzymia! – mówi specjalista z serwisu Odblaski24.com.pl

Odblaski mogą uratować Twoje życie i zdrowie!

Czasem rozmawiając o potrzebie noszenie odblasków stwierdza się, że to kierowcy powinni być bardziej uważni, a nie JA. O ile jednak można mieć zastrzeżenia do kultury i stylu jazdy wielu kierujących pojazdami, to w przypadku nieoświetlonych pieszych czy rowerzystów często po prostu nie mają oni nawet najmniejszych szans, by ich zauważyć i zdążyć zareagować. Dlatego też nie nosząc odblasków robimy krzywdę głównie sobie, gdyż narażamy się na dodatkowe niebezpieczeństwo. Co warte podkreślenia, nawet w terenie zabudowanym po zmroku, czy w czasie mgły, deszczu czy śniegu warto nosić odblaski. Zwłaszcza w małych miejscowościach oświetlenie często jest bowiem wręcz iluzoryczne i w bardzo małym stopniu poprawia widoczność.

Jak poprawnie nosić odblaski? Dowiesz się tego z TEGO tekstu.

Odblaski to też zdrowie i życie innych!

Gdy kilka lat temu wprowadzano w Polsce obowiązek korzystania z kamizelek odblaskowych poza terenem zabudowanym wiele osób mówiło, że noszenie odblasków powinno pozostać sprawą indywidualną, nie zaś regulowaną prawnie.

Warto wszystkim tym osobom przypomnieć, że nie zakładając na siebie odblasku robią też krzywdę swoim bliskim, a także stwarzają zagrożenie dla przypadkowych osób. Nietrudno sobie bowiem wyobrazić sytuację, w której kierowca, który nie miał szans zauważyć pieszego odbije na lewy pas pod koła innego samochodu. Wystarczy też spojrzeć do statystyk i opracowań, by zdać sobie sprawę, jakie społeczne skutki mają wszelkie wypadki komunikacyjne. Zadbajmy więc o nasze bezpieczeństwo – dla siebie i bliskich! – dodaje specjalista z firmy Odblaski24.com.pl

Na koniec warto też sobie zdać sprawę z faktu, że obecnie noszenie opasek, lampek LED czy innych gadżetów tego typu jest też po prostu modne. Kojarzą się one bowiem z aktywnym trybem życia, uprawianiem sportu i po prostu młodością. Co więcej, wiele współcześnie produkowanych odblasków posiada ciekawy design oraz wiele dodatkowych cech użytkowych. Korzystając z elementów odblaskowych dbamy więc nie tylko o swoje zdrowie i życie, ale też zwracamy uwagę innych fajnymi gadżetami!

[Głosów:6    Średnia:3.8/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ