z dzieckiem do dentysty
fot. pexels.com

Wizyta z dzieckiem u lekarza może być stresująca, zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Taką wizytą z pewnością mogą być odwiedziny u dentysty. Niestety jest to konieczność, zatem nie ma co się stresować, a zabrać dziecko do lekarza. Jak je odpowiednio przygotować do wizyty u dentysty?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/dziecko-u-dentysty/

Idziemy do lekarza!

Przede wszystkim powiedzcie dziecku, gdzie idziecie. Dziecko ma prawo wiedzieć, że będzie szło na wizytę do dentysty, który zajmie się jego ząbkami. Oczywiście również powinniście dziecku powiedzieć, czego ma się spodziewać po wizycie. To wszystko zależy również od tego, co będzie miało robione.

Jeśli to standardowy przegląd, dziecko nie powinno się bać. Wytłumaczcie dziecku, że idzie do dentysty, który spojrzy na jego ząbki, sprawdzi jaką mają kondycję oraz z pewnością pochwali dziecko, że je ładnie szczotkuje.

Dentysta będzie wiercił w ząbkach

Jeśli wizyta u dentysty ma charakter leczenia, wówczas może być trochę stresu i nerwów. Dzieci nie lubią lekarzy, a już zwłaszcza tych, którzy sprawiają im ból. Jednakże musicie dziecko odpowiednio przygotować i wytłumaczyć mu, że ta wizyta jest konieczna, że tatuś i mamusia również chodzą do dentysty i dlatego mają takie ładne, zdrowe i mocne zęby.

Opowiedzcie dziecku jak będzie przebiegała wizyta, że lekarz najpierw spojrzy co się dzieje, później przygotuje małego pacjenta do zabiegu, z pewnością pokaże mu również narzędzia, którymi się posługuje, ten zabieg może rozbudzić ciekawość dziecka!

Postarajcie się nie przychodzić z dzieckiem za wcześnie do gabinetu, aby nie musiało słuchać odgłosów wiercenia u innego pacjenta, a także czuć specyficzny zapach gabinetu dentystycznego. Wytłumaczcie również maluszkowi, że może trochę zaboleć, ale z pewnością lekarz zrobi wszystko tak, żeby nie bolało i na pewno malec będzie mógł sygnalizować, że czuje się niekomfortowo. Dziecko przygotowane do wizyty u dentysty z pewnością lepiej je zniesie, niż jakby miało nie wiedzieć, co będzie się działo za drzwiami gabinetu!

Przeczytaj też: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/niemowlak-ulewa-co-robic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ