matematyka
fot. pexels.com

Nauka matematyki może być wyzwaniem zarówno wówczas, gdy jako rodzic nie jesteś zbyt mocny w matematyce lub twoja pociecha jest raczej umysłem humanistycznym, aniżeli ścisłym. Posłuchaj zatem w jaki sposób skutecznie uczyć dziecko matematyki, aby szybko i dobrze przyswoiło matematykę!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-obliczyc-procent-liczby-z-liczby/

Dowiedz się, jak lubi uczyć się Twoje dziecko

Metod nauki jest bardzo dużo. Można je dopasować do wieku dziecka, tematu jaki maluch ma przyswoić, jego temperament i sposób, w jaki najlepiej jest mu się uczyć. Zanim przystąpisz do nauki dziecka wybranego zagadnienia z matematyki oceń lub po prostu zapytaj dziecko, w jaki sposób najlepiej przyswajać mu wiedzę. Jeśli dziecko jest małe, wiadomym będzie, że nauka przez zabawę będzie najbardziej efektywna. Z kolei starszaki mogą lepiej uczyć się, gdy po zakończonym wysiłku będzie czekać na nich nagroda. Dowiedz się zatem lub przetestuj wraz z dzieckiem sposób na naukę tak, aby był komfortowy i przyjemny zarówno dla dziecka, jak i dla ciebie – rodzica. Wówczas całość nauki będzie dla was bardziej przyjemna, a dzięki temu szybciej dziecko nauczy się wybranego zagadnienia i jest też duża szansa, że zapamięta je na dłużej.

Nauka matematyki

Jeśli twoje dziecko jest nieco starsze możesz zaproponować mu następującą metodę. Umówcie się, że oboje spróbujecie dowiedzieć się najwięcej jak to tylko możliwe o zagadnieniu, jakie dziecko chce przyswoić. Następnie każde z was powie, co dowiedziało się o danym zagadnieniu. Dzięki temu zarówno dziecko, jak i rodzic będą mieli motywację, aby zdobyć wiedzę w danym obszarze i zwyczajnie podzielić się nią. To świetna metoda, aby przyswoić wiedzę, dziecko będzie miało poczucie, że robi to po coś i będzie mógł o tym opowiedzieć, a to bardzo motywuje.

Dobrym sposobem na przyswojenie zagadnienia matematycznego jest przekonanie dziecka, że zostanie nagrodzone. Z tego względu warto ustalić wraz z dzieckiem nagrodę, którą otrzyma po przyswojeniu pewnej wiedzy. Nagroda powinna być ustalona z dzieckiem i naprawdę powinien on chcieć ją osiągnąć. Wówczas dziecko będzie mieć świetną motywację, aby osiągnąć ustaloną nagrodę i chętniej będzie uczyć się matematyki.

Przeczytaj też: http://mamy-dom.pl/wady-i-minusy-tapet-sciennych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ