Artykuły dla dzieci i niemowląt, które zapewnią nam spokojny sen

Gdy na świecie pojawia się dziecko, chcemy zrobić wszystko, aby zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo. Ta troska jest w pełni uzasadniona. Kieruje nami miłość. Na rynku można spotkać szereg urządzeń i wyposażenia, które ułatwią nam opiekę i zagwarantują spokojny sen, zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Bo jak wiadomo, bezpieczne dziecko, to spokojna mama.

Elektroniczna niania

Elektroniczna niania to prawdziwa przyjaciółka każdego rodzica. Przy czym należy zwrócić uwagę, że w sprzedaży występuje co najmniej kilka rodzajów tych urządzeń, które różnią się przede wszystkim wyglądem oraz funkcjonalnością. Zasadniczo wyróżnia się jednak przede wszystkim nianie, za pomocą których słyszymy dziecko oraz nianie, które oprócz głośnika posiadają również kamerę i monitor.

Nianie elektroniczne, których funkcją jest dostarczanie dźwięków, są na tak skonstruowane, że przekazują nawet najcichsze brzmienia, takie jak gaworzenie czy czkawka. Oprócz wskaźnika poziomu głośności, montuje się w nie także diody LED, które sygnalizują poziom hałasu.

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup elektronicznej niani z kamerą. Takie rozwiązanie daje możliwość ciągłego podglądania maluszka nawet w drugiej części domu. Zasięg tych urządzeń pozwala nawet na spędzanie czasu w ogrodzie, podczas gdy dziecko śpi w swoim pokoju. Natomiast dwukierunkowa komunikacja sprawia, że po przebudzeniu dziecka od razu można uspokoić je swoim głosem.

Elektroniczne nianie oprócz swojego podstawowego zastosowania mogą mieć również zainstalowane inne pomocne gadżety. Należą do nich: projektor obrazu na suficie, światełko wyciszające, czujnik temperatury.

Niezależnie od tego, czy niania daje możliwość jedynie słyszenia, czy również widzenia dziecka, jest to urządzenie w pełni bezpieczne. Współczesne technologie zapewniają szyfrowane i poufne połączenie. Działania konkretnej niani nie zakłócają ani telefony komórkowe, ani inne nianie elektroniczne. Do tego nianie, będące w ofercie sklepu Mama i ja, posiadają pojemne akumulatorki, które zapewniają stosunkowo długi czas użytkowania bez konieczności ładowania baterii.

Monitor oddechu

Dla rodziców, którzy obawiają się ustania oddechu (bezdechu) u swoich dzieci, rekomenduje się zakup monitora oddechu. Urządzenie to pozwala na szybką interwencję podczas ustania oddechu lub gdy wykryje nieregularny i płytki oddech.

Obecnie w sprzedaży znaleźć można dwa rodzaje monitorów oddechu. Pierwszym z nich jest sprzęt w postaci jednostki sterującej i sensorycznych płytek, które montuje się pod materac dziecka. Drugim rodzajem monitorów oddechu są monitory mobilne. Urządzenia te nie posiadają płytek ani kabli. Zaprojektowane zostało tak, by zarówno monitorować sen, ale ponadto, gdy urządzenie wykryje spadek liczby ruchów oddechowych, automatycznie włączyć wibracje, które pobudzają dziecko.

Decydując się na zakup monitora oddechu, warto zwrócić uwagę na to czy posiada on certyfikat wyrobu medycznego.

Ochraniacze do łóżeczka dziecięcego

Oprócz urządzeń elektronicznych, spokojny sen dziecka, może zapewnić również prawidłowe zabezpieczenie łóżeczka. Sprawdzonym rozwiązaniem są ochraniacze do łóżeczka. Te artykuły dla dzieci i niemowląt występują w różnych wielkościach, kształtach i kolorach. Ochraniacz zabezpiecza dziecko przed szczebelkami, daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa i jednocześnie może stanowić świetną ozdobę pokoju. Szczególnie atrakcyjne są ochraniacze w postaci warkocza lub w kształcie zwierzątek, które przyciągają wzrok maluszka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ