Kapcie Befado to przykład bardzo jakościowego obuwia do domu, które można bez żadnych wątpliwości kupić swojemu dziecku. Takie kapcie spełniają wszystkie warunki, o których powie każdy lekarz-ortopeda. Obuwie do domu jest szczególnie ważne dla maluchów, ponieważ to właśnie w najmłodszym wieku zachodzi formowanie stopy, które później wpływa także na zdrowie kręgosłupa.

Dlaczego dzieci powinny chodzić w kapciach?

W mediach można spotkać bardzo dużo informacji odnośnie tego, czy chodzenie na boso jest zdrowe, czy nie. Niestety, informacje te są często sprzeczne, co nie pozwala rodzicom podjąć dobrej decyzji.

Tak naprawdę, chodzenie w obuwiu po domu, szczególnie w takim jak kapcie Befado, jest zdrowsze aniżeli spędzenie całego dnia na boso. Przyczyną tego jest fakt, że podłoga w domu jest doskonale równa, co bardzo szkodzi mięśniom i stawom stopy. Chodzenie na boso jest bardzo dobrą decyzją gdy dziecko, zarówno jak i osoba dorosła, znajduje się na zewnątrz. Tam, bieganie po ziemi, trawie oraz kamykach bardzo dobrze masuje stopę i stwarza najlepsze warunki do jej zdrowego funkcjonowania. Niestety, tego nie da się powiedzieć o podłodze, którą ludzie mają w swoich mieszkaniach czy domach.

Zatem wniosek płynący z tych informacji jest taki, że dziecko obowiązkowo powinno chodzić po domu w obuwiu. Oczywiście, powinno ono charakteryzować się określonymi cechami, żeby spełniało właściwe oczekiwania.

W jakich kapciach można chodzić w domu?

Jeżeli wybierane są buty do domu dla dziecka, warto sprawdzić, czy ich podeszwa nie jest całkowicie płaska. Jeżeli podeszwa jest prosta i nie posiada specjalnych pogrubień, które pozwalają utrzymywać stopę w poprawnej pozycji, z takiego zakupu lepiej zrezygnować. Przykładem bardzo dobrego obuwia do domu są kapcie Befado, które wykonane są zgodnie z anatomicznymi potrzebami rosnącej stopy dziecka. Ważne, żeby pięta dziecka znajdowała się nieco wyżej, aniżeli jego palce. Dlatego właśnie ortopedzi twierdzą, że już obuwie dla najmłodszych powinno mieć malutki obcasik o wysokości do jednego centymetra. Takie obuwie można kupić chociażby w sklepach internetowych np. SklepDorotka.pl.

Warto także zwrócić uwagę na to, że najlepszym wariantem kapci dla najmłodszych dzieciaków jest obuwie o wzmocnionej i twardej stopie. Dopiero dzieci po czwartym roku życia mogą zaczynać chodzić w obuwiu bez pięty.

Bez wątpienia, dużą uwagę należy poświęcić sprawdzeniu materiału, z którego zostało wyprodukowane dane obuwie. A więc, w przypadku kapci Befado, można znaleźć dużo wariantów butów wykonanych z naturalnych materiałów, na przykład z bawełny. Materiały naturalne pozwalają stopie oddychać i zwiększają komfort użytkowania obuwia.

Nauczenie dziecka chodzenia w kapciach

Dziecko powinno zaczynać chodzić w kapciach w momencie, gdy zaczyna ono samodzielnie chodzić. Już wtedy należy przemyśleć wybór odpowiedniego obuwia do domu. Żeby dzieciak nie protestował przeciwko noszeniu butów, należy wybrać dla niego wesołe obuwie z kolekcji kapci Befado. Ten producent stworzył unikalną serie bardzo wesołych wzorów kapci, które dziecko może samodzielnie pokolorować jak kolorowankę. Bez wątpienia, takie kapcie spodobają się i chłopcom, i dziewczynkom.

Na rynku można spotkać także wiele innych wariantów kapci, które na pewno spodobają się dzieciom. Należy jednak cały czas pamiętać o tym, jakie powinno być obuwie do noszenia w domu.

Warto także pamiętać o tym, że wśród kapci Befado można znaleźć ciekawe warianty, które przydadzą się każdemu maluchowi w przedszkolu. Ponadto, w ofercie tej marki znajdują się bardzo wygodne trzewiki, sandały oraz inne niezbędne obuwie dla małych, ale bardzo aktywnych dzieciaków.

[Głosów:6    Średnia:2.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ