Inhalacje skutecznym sposobem na katar

Kto chociaż raz chorował, ten wie, jaki dokuczliwy i meczący potrafi być katar. Zniekształcony głos, zanik zmysłów zapachu i smaku skutkujący brakiem odczuwania smaku potraw. Wszystko smakuje jednakowo! Do tego z naszego nosa cieknie jak z kranu przez całą dobę! Czy da się coś zrobić tak, by szybko zacząć się cieszyć znów normalnym życiem i smakiem ulubionych pyszności?

Idealnym i bardzo skutecznym rozwiązaniem okazują się zwykłe domowe inhalacje na zatoki lub poprzez specjalny inhalator, który można zakupić na przykład tutaj: https://inhalujemy.pl/. Co prawda w aptekach znajdziemy wiele tabletek na katar, jednak często bazują one na syntetycznych substancjach, które często mogą wywierać negatywny wpływ na organizm, gdyż jak wiadomo, żaden lek nie jest obojętny naszemu organizmowi. Oczywiście, bywają przypadki, gdy użycie takich leków jest uzasadnione, jednak zanim po nie sięgniemy, może warto dać szansę matce naturze? Koszt inhalacji jest często niezwykle niski i najczęściej przynosi ona szybki efekt w postaci całkowitego uwolnienia nas od tej uporczywej i niszczącej czerpanie przyjemności z życia dolegliwości.

Czego jednak użyć do takiej inhalacji? Idealne do niej są olejki eteryczne. Istnieje wiele olejków mających korzystny wpływ na drogi oddechowe i działających jednocześnie przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Jednym z najpowszechniej używanych w dolegliwościach układu oddechowego i przeziębieniu jest olejek eukaliptusowy. Stosuje się go w przeziębieniu i chorobach zatok. Jego zastosowanie przynosi zazwyczaj szybkie ukojenie i jest on stosowany w aptecznych lekach na katar, także tych dostępnych w postaci plasterków. Zbija on też gorączkę i likwiduje stany zapalne.

Kolejnym olejkiem wykazującym olbrzymią skuteczność w leczeniu kataru jest olejek sosnowy. Stosowany on jest przy infekcjach dróg oddechowych, katarze, chorobach zatok i podczas grypy. Zastosowanie inhalacji z nim również przynosi efekt natychmiastowy.

Jak dokonujemy takich inhalacji? Wystarczy dodać kilkanaście kropli olejku na miskę gorącej wody, pochylić się nad nią, przykryć głowę ręcznikiem i wdychać nosem parę, wydychając ustami. Jedna sesja to kilka minut. Warto skorzystać z tego prostego i zarazem skutecznego domowego sposobu!

Jeśli szukasz medycznych przyrządów do domu to sprawdź sklep medyczny online – 24medyczny.pl

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ