Dokąd mają się udać podróżnicy szukający przygód, jeżeli znudziły im się tradycyjne kierunki? Wydaje się, że podróż do Etiopii może dostarczyć naprawdę niezapomnianych wrażeń i sprawić, że każdy poczuje się odkrywcą.

Etiopia podróż przyrodnicza i w głąb czasu

Stosunkowo mało osób sobie zdaje sprawę z bogactwa tego kraju znajdującego się w samym rogu wschodniej części kontynentu afrykańskiego i mającego za sąsiadów między innymi bardziej znaną Kenię. W świadomości wielu ludzi Etiopia będzie krajem świetnych biegaczy oraz całkiem niedawnych wojen z sąsiednią Erytreą i Somalią, jednak warto wiedzieć, że obecnie to całkiem stabilny politycznie kraj, w którym kładzie się nacisk na bezpieczeństwo turystów. Nie ma się co dziwić, wszak Etiopia ma wiele do zaoferowania dla turystów spragnionych wyjątkowych wrażeń i co ważne, nie będzie to jedynie fantastyczny świat fauny i flory, chociaż i ten zachwyca. Trudno byłoby się oprzeć urokowi górskich łańcuchów, więc dla miłośników trekkingu to nie lada gratka, aby wejść na szczyty przepięknych Gór Semien, przez wielu uważanych na najpiękniejsze góry afrykańskie. Osoby z gorszą kondycją mogą nawet wjechać samochodem na wysokość prawie 4300 m n.p.m., jednak większość ochoczo korzysta z możliwości zdobycia czterotysięcznika. Ten obszar górski znajduje się na północy kraju i jest w dużej mierze objęty Parkiem Narodowym wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To tutaj można również spotkać charakterystyczne małpy dżelady. Amatorzy zdjęć na pewno też skorzystają z możliwości zrobienia fantastycznych ujęć urokliwych wodospadów.

Etiopia to podróż w głąb czasu. Niesamowite wrażenie robi ciąg potężnych zamków w Gonder i olśniewające freski w tamtejszym kościele Debre Birhan Selassie. Perłą miejscowej architektury są również kościoły w Lalibelii wykute z bloku skalnego prawie tysiąc lat temu. Jeżeli jeszcze doda się ruiny starożytnego miasta w Aksum, to widać, jak ciekawe rzeczy ma do zaproponowania turystom ten afrykański zakątek. Jeżeli Etiopia, podróż będzie na pewno udana.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ