Bal karnawałowy dla dzieci w Stumilowym lesie, czyli zabawa w stylu bajki Kubuś Puchatek

Niemal każdy zna animację o beztroskim, grubym żółtym misiu, który dziarsko nosi swoją czerwoną, przykrótką bluzeczkę. Bajka Kubuś Puchatek za sprawą książek Christophera Milne’a, a później wytwórni Walt Disney Pictures podbiła serca najmłodszych widzów. Postaci z opowieści po dziś budzą sentyment u dorosłych i poznawane są przez kolejne pokolenia dzieci. Bajka ta będzie doskonałym motywem przewodnim na bal karnawałowy dla dzieci.

Sala zabaw zamieniona w Stumilowy Las

Zabawa karnawałowa dla dzieci wymaga specjalnych dekoracji. Aby najmłodsi mogli poczuć się jak w rzeczywistości samego Kubusia Puchatka, warto zadbać o odpowiednie dekoracje, które dodatkowo pobudzą i tak już bujną dziecięcą wyobraźnię. Za dekoracje mogą posłużyć wielkie plansze z namalowanymi drzewami, które będą przypominać najmłodszym o lesie, w którym Puchatek i jego przyjaciele przeżywają swoje magiczne przygody. Nad różnymi pomieszczeniami mogą pojawić się również charakterystyczne drewniane tabliczki wskazujące domy poszczególnych bohaterów – na wzór tego, jak ich domki opisane są w Stumilowym Lesie. Oczywiście na balu karnawałowym dla dzieci nie może zabraknąć również tradycyjnych karnawałowych dekoracji, takich jak balony, serpentyny czy konfetti. Można dobrać je w taki sposób, aby kolorystycznie pasowały do stworzonej wcześniej scenografii. Wśród dekoracji powinny pojawić się również balony w kształcie samego Puchatka, jak również innych bohaterów pojawiających się w bajce. Karnawałowe dekoracje znajdziesz w sklepie GoDan Party.

Karnawałowe gadżety i niezbędniki dobrej zabawy

Na balu karnawałowym dla dzieci nie może również zabraknąć specjalnych gadżetów karnawałowych, takich jak papierowe czapeczki, trąbki, specjalnych rekwizytów do zdjęć i innych dodatków. Dodatkowo niezbędna jest również muzyka, a także scenariusz zabaw, który skutecznie wykluczy nudę. Jeśli chodzi o piosenki, wśród wybranych tytułów nie może zabraknąć również utworów pochodzących z bajek o Kubusiu Puchatku.

Przebranie karnawałowe

Zarówno zabawa karnawałowa dla dzieci, jak i dla dorosłych to doskonała okazja do tego, aby zaprezentować się w specjalnym przebraniu karnawałowym. W przypadku zabawy tematycznej wybór przebrania jest znacznie łatwiejszy. Najmłodsi mogą przebrać się za dowolną postać z bajki – samego Puchatka, jak również któregoś z jego przyjaciół, za słonia Hefalumpa, Krzysia, a także inne postaci, które można znaleźć w lesie, a zatem motylki, biedronki, kwiatki itp. Wszystkie przebrane dzieci, w połączeniu ze scenografią i karnawałowymi dekoracjami stworzą niepowtarzalną atmosferę. Ciekawe przebrania karnawałowe dostępne są w ofercie GoDan Party.

Dodatki na stół w stylu Kubusia Puchatka

Na balu karnawałowym dla dzieci nie może zabraknąć również stołu obfitego w smakołyki i napoje. Aby było bezpieczniej i bardziej praktycznie, warto zastosować jednorazowe nakrycia stołu. Będzie to tym lepszy pomysł, jeśli na papierowych kubeczkach i talerzykach znajdzie się wizerunek Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, co będzie dodatkową atrakcją i dekoracją na balu. Do jednorazowej zastawy warto dołączyć również kolorowe słomki i serwetki, które z pewnością przydadzą się podczas świętowania karnawału.

Konkursy związane z Kubusiem Puchatkiem

Aby zwiększyć zainteresowanie dzieci samą bajką, a także wprowadzić element rywalizacji na balu, można zapowiedzieć specjalny konkurs z wiedzy na temat przygód Kubusia Puchatka. Przed balem na zajęciach w przedszkolu bądź szkole można puścić dzieciom kilka najbardziej znanych filmów o przygodzie żółtego misia, a podczas balu karnawałowego dla dzieci urządzić quiz z nagrodami. Z pewnością będzie to ciekawy i niezapomniany element zabawy.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ