Jeździki to nie tylko zabawki, które pozwalają dziecku spędzać radośnie czas. Stają się one coraz bardziej popularne i doceniane, ponieważ częstokroć pełnią funkcję tzw. odpychacza, który jest niezwykle pomocny, gdy maluch stawia pierwsze kroki. Wielu rodziców uważa, iż ich pociechy zaczynają szybciej rozwijać płynne chodzenie właśnie dzięki jeździkom. Ważne jest, aby stosunkowo wcześniej zakupić tego typu pojazd dla naszego dziecka.

Rozglądać się za nim można, gdy maluch skończy 9 miesięcy. Jeździki są zazwyczaj dedykowane dla dzieci od 12 miesiąca wzwyż, niemniej jednak każdy niemowlak rozwija się w innym tempie. Niektóre z nich jeszcze przed ukończeniem roku stawiają swoje pierwsze kroki.

Pierwsze pojazdy dla dzieci są zazwyczaj wyposażone w dodatki multimedialne, które stanowią ich dodatkową zaletę. Maluch uczy się i bawi jednocześnie. Nauka chodzenia staje się dla niego istną przyjemnością. Jeździki świetnie sprawdzają się w przypadku dzieci, które nie mają odwagi poruszać się bez podpory. Pomagają one zwiększyć ich sprawność motoryczną, wyćwiczyć równowagę oraz nabrać większej pewności siebie.

Wybór odpowiedniego jeździka to prawdziwe wyzwanie dla rodziców. W każdym sklepie asortyment jest tak bogaty, że trudno jest zdecydować się na jeden konkretny model. Pojazdy kuszą swym kształtem, dodatkowymi funkcjami czy też dodatkami multimedialnymi i edukacyjnymi. Do zakupu jeździka, podobnie jak innych rzeczy dla dziecka, należy podejść z rozsądkiem. Ważne jest, aby sprzęt był bezpieczny dla naszej pociechy i przypadł jej do gustu. Rozglądają się za jeździkami warto prześledzić oferty producentów i zorientować się, czy spełniają one obowiązujące obecnie przepisy i normy. Jakość wielu współczesnych produktów potwierdzona jest odpowiednimi certyfikatami świadczącymi o wysokiej jakości wykonania zabawek.

Jakie są jeszcze cechy idealnego jeździka? Z pewnością musi być on solidnie wykonany. Dziecko musi być w nim bezpieczne, a rodzice pewni, iż nie zrobi sobie w nim krzywdy. Czasami okazać się może, że lepiej wybrać model prostszy z okrojonymi dodatkowymi funkcjami. Z pewnością nie należy kierować się ceną pojazdu. Niektóre z nich mogą być zawyżone z uwagi na liczne urozmaicenia i udogodnienia, z których nasza pociecha w ogóle nie będzie chciała korzystać.

Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, czy w ogóle warto jest kupować jeździki, czy nie lepiej odczekać trochę i zakupić od razu rowerek? Wydawać by się mogło, że jest to rozsądne rozwiązanie. Niemniej jednak jeździk stanowi ciekawy pomysł na zabawę zarówno w mieszkaniu, jak i na podwórku. Gdy dziecko nauczy się sprawniej poruszać, cały czas jest w ruchu. Dlatego też popychanie czy jeżdżenie pojazdem stanowi dla niego nie lada atrakcję, która szybko się nie znudzi.

Jak już zostało wcześniej wspomniane, jeździki pomagają ćwiczyć koordynację, równowagę oraz mięśnie nóżek malucha. Zapewne początkowo dziecko będzie wymagało Twojej pomocy w nauce użytkowania pojazdu, jednak nim się obejrzysz, będzie się ono poruszało niczym młody kierowca rajdowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ