Białe meble w dziecięcym pokoju – praktyczne i ponadczasowe

Meble dla dziecka tworzą charakter dziecięcego pokoiku. Różnorodność wzorów i kolorów pozwala na modelowanie wnętrza w zależności od upodobań rodziców i milusińskich. Coraz częściej jednak pojawiają się kolekcje w kolorze białym, który jest zarówno estetyczny, jak też nadaje lekkości przestrzeni. Dlaczego warto wybrać właśnie białe mebelki do dziecięcego pokoiku? Z kilku powodów.

Biały – uniwersalne tło dla dodatków

Uniwersalność bieli sprawia, że łatwo wymodelować wnętrze dodatkami w ulubionym kolorze naszego dziecka. W pokoju dziewczynki uzupełnisz białe mebelki różowymi lub turkusowymi poduszkami, w pokoju chłopca czerwonymi albo granatowymi. Białe meble pozwalają także na uzupełnienie pokoju kolorową tapetą, naklejkami na ścianę lub wzorzystym dywanem, na którym nie będzie widać okruszków. Meble w białym kolorze nie zaburzają harmonii przestrzeni, ale ją tworzą. Wiele ciekawych modeli odszukaliśmy dla Ciebie w sklepie internetowym: https://sarenka.eu.

Biel powiększa optycznie

Pokoje dziecięce mają zwykle mały metraż. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup białych mebli, które optycznie powiększają pomieszczenie. Pomaga to z jednej strony zwiększyć komfort psychiczny dziecka, by nie czuło się zamknięte w zbyt małej przestrzeni. Z drugiej zaś strony biel jest kolorem neutralnym, dzięki któremu zwiększamy przytulność i budujemy efekt czystości i ładu.

Białe meble dla maluchów i nastolatków

Białe meble dla maluchów i nastolatków

Jeśli szukasz mebli na lata, biel może być dobrym rozwiązaniem. Kolorowe fronty są dobre dla małych dzieci, ale już nastolatek nie będzie się czuł najlepiej z niebieskimi drzwiczkami. Białe meble, o ile wykonane z solidnych komponentów, mogą być dobrą inwestycją i mogą „rosnąć” razem z dzieckiem. Nowoczesny design i świetna jakość pozwala korzystać z białych mebli przez wiele lat. Wystarczy jedynie wymieniać dodatki. Ciekawą propozycją jest kolekcja młodzieżowych mebli Shift polskiego producenta Tooli. W tych meblach dzięki wymiennym uchwytom dziecko może wybrać ulubiony kolor według własnych upodobań.

Biel powiększa optycznie

Białe znaczy brudne?

O ile dziecko nie pomaluje mebli wodoodpornym markerem, utrzymanie czystości na białych meblach jest nawet łatwiejsze niż na ciemnych. Na białych meblach nie widać kurzu. Choć wiadomo, że przy małych dzieciach wszystkie meble się brudzą, to akurat biel łatwiej zatuszować farbką, jeśli pojawią się w nich ubytki. Ważne jest oczywiście, by laminat, z którego będą wykonane, był wysokiej jakości. Bardzo istotne jest także, czy meble, które chcemy kupić mają wymagane atesty bezpieczeństwa. Więcej na temat bezpieczeństwa mebli przeczytacie w następnym artykule.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ