Poduszka do karmienia – co trzeba o niej wiedzieć?

0
1262

Na rynku dostępne są różne poduszki do karmienia niemowląt. Wybór nie jest więc łatwy. Na szczęście jest kilka zasad, którymi warto się kierować. Pomogą one w wyborze takiej poduszki, które idealnie spełniać będzie swoje zadanie.

Poduszki do karmienia – dlaczego są tak ważne?

Poduszki do karmienia przydają się przede wszystkim na samym początku macierzyństwa, czyli dokładnie wtedy kiedy młoda mama uczy się tego jak przystawiać dziecko i jak je podtrzymywać. Mamy szybko zdają sobie sprawę z tego, że jest to dość męczące. Męczy się zwłaszcza uniesiona ręka. Problem ten rozwiązuje stosowanie poduszki do karmienia. Pozwala ona na ułożenie dziecka nieco wyżej.

Dzięki temu ręce męczą się o wiele mniej. Dodatkowo, co także jest niemałym ułatwieniem, dobre poduszki do karmienia umożliwiają karmienie malucha w kilku pozycjach. Nie tylko w tej klasycznej, która na dłuższą metę może być dość męcząca dla karmiącej mamy.

Materiał wykonania poduszki

Wybierając poduszkę do karmienia uwagę zwrócić trzeba przede wszystkim na to z jakiego materiału jest wykonana. Najlepiej jeśli zewnętrzne pokrycie poduszki wykonane będzie z bawełny. Ważne, aby było ono zdejmowane. Ma to swój wymiar praktyczny. Dzięki temu zewnętrze pokrycie będzie można łatwo wyprać.

W przypadku jego zniszczenia będzie można je po prostu wymienić na nowe. Bez konieczności zakupu nowej poduszki. Wnętrze poduszki wypełnione powinno być włóknami silikonowymi lub poliestrowym granulatem. Oczywiście takim, który spełnia wszystkie standardy. Dobrym rozwiązaniem może być także poduszka do karmienia wypełniona polewą orkiszową. Na rynku dostępne są też poduszki z regulacją wypełnienia. Dzięki temu może być ona wyższa lub niższa w zależności od indywidualnych potrzeb.

Używanie poduszki do karmienia

Poduszka do karmienia nie jest skomplikowana w użytkowaniu. Wręcz przeciwnie. Poduszę wystarczy położyć na kolanach, a następnie odpowiednio i wygodnie ułożyć na niej dziecko. Dobra poduszka powinna umożliwiać ułożenie dziecka na dwa sposoby. Po pierwsze, to oczywiście klasyczne ułożenie dziecka do karmienia. Po drugie, powinna także umożliwić kamienie dziecka w tzw. pozycji „spod pachy”.

Rozwiązania dla bliźniąt

Na rynku dostępne są także rozwiązanie pomagające w karmieniu bliźniąt. Klasyczna poduszka do karmienia umożliwia na niej ułożenie dwójki dzieci. Sięgnąć można jednak po poduszki specjalnie przeznaczone do karmienia bliźniąt. Poduszka taka jest oczywiście większa, ale posiada także specjalne zapięcie, dzięki któremu nie zsuwa się. Poduszka przeznaczona do karmienia bliźniąt jest także sztywniejsza oraz wyższa.

Dlaczego warto korzystać z poduszki do karmienia

Poduszka do karmienia niemowląt to przede wszystkim duża wygodna dla matki. Korzystanie z niej chwili sobie zdecydowana większość mam. Poduszka sprawia, że ręce podczas karmienia zdecydowanie mniej się męczą. Podobnie jest w przypadku kręgosłupa, który dzięki poduszce jest mniej obciążony. Tak jest w szczególności, kiedy dziecko karmione jest na siedząco.

Decydując się na zakup poduszki do karmienia nie zapominajmy także o zakupie dobrej jakości butelki do karmienia niemowląt. Znajdziesz je na stronie producenta: https://www.nanobebe.pl/products.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ