Zajęcia dla dzieci w Lublinie

Wakacje w pełni, czyli czas wyjazdów, kolonii i obozów. Jednak dzieci, które w te wakacje nigdzie nie wyjadą, również znajdą coś dla siebie w mieście, jakim jest Lublin. Szeroka oferta edukacyjna i warsztatowa zapewni niezapomniane wrażenia i sprawi, że na pewno nikt tego lata nie będzie się nudził. Przyjrzyjmy się, jakie są organizowane zajęcia dla dzieci w Lublinie.

Warsztaty dla dzieci

Ciekawą propozycją są warsztaty dla małych i trochę większych fanów LEGO. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat z pewnością znajdą coś dla siebie, gdyż organizowane się różnego rodzaju zajęcia z podziałem na grupy wiekowe, m.in. Robotyka dla Juniora dla dzieci w wieku 7-9 lat, Młody Robotyk dla dzieci w przedziale wiekowym 9-12 lat, czy Buduje i wiem, dla nieco młodszych fanów klocków – w wieku 5-7 lat.

Kolejne interesujące zajęcia dla dzieci w Lublinie to warsztaty dla młodych artystów, którzy kochają malarstwo i sztukę. Organizowane są przez jeden z lubelskich domów kultury. Dzieci poznają podstawowe techniki malarskie, będą miały możliwość zaprezentowania swojej twórczości na konkursach i plenerach, a wszystko to pod okiem doświadczonego plastyka.

Dzieci, które marzą o karierze aktorskiej, zdecydowanie nie będą narzekać na nudę. Wszystko to za sprawa warsztatów teatralnych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 4 do 13 lat i odbywają się w poszczególnych grupach wiekowych. Dzieci będą miały możliwość z zapoznaniem się z pracą aktora oraz technikami lalkowymi. Będą doskonalić swoje zdolności teatralne poprzez pracę nad mimiką twarzy, głosem oraz ekspresją ciała.

Przyszli muzycy również znajdą coś dla siebie, a to dzięki zajęciom, których celem jest beznutowa nauka gry na fortepianie. Dzieci uczą się grać, poprzez powtarzanie usłyszanego fragmentu utworu. Jest to doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody instrumentem, jakim jest fortepian.

Coś dla całej rodziny

Jeśli zastanawiamy się, jak wspólnie spędzić czas z całą rodziną, doskonałym pomysłem jest wspólne wyjście do teatru. Szeroki repertuar, z pewnością pozwoli na wybranie tego, co będzie odpowiadało potrzebom wszystkim członkom rodziny. Proponowane spektakle to m.in.: „Bucik Kopciuszka” czy „Pyza na polskich dróżkach”, które odbywają się z udziałem publiczności.

Interesującym pomysłem jest spędzenie czasu w miejscu, w którym każdy poczuje się dobrze – rodzice, kiedy będą mogli spokojnie porozmawiać przy filiżance kawy, a dzieci skorzystać z sali zabaw. Jest to rozwiązanie, które zapewne wszystkim członkom rodziny przypadnie do gustu i każdy po wyjściu z takiego miejsca, zdecydowanie będzie zadowolony.

Innym ciekawym sposobem na to, jak wspólnie spędzić czas to wystawa fotografii teatralnej. Zobaczyć na niej można zdjęcia wykonane podczas premier znanych spektakli. Niezwykła twórczość zdolnego fotografa z pewnością podbije serce małych i nieco starszych uczestników.

Jak widać, wakacje w mieście nie muszą być nudne. Warto mieć rozeznanie, co, gdzie, kiedy dzieje się coś interesującego i godnego naszej uwagi. Powyższe propozycje to tylko część tego, co ma do zaoferowania miasto Lublin dla swoich najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ