Jak wybrać idealny tort dla twojego dziecka?

0
1560

Urodziny naszego malucha, Dzień Dziecka, komunia czy zakończonego roku szkolnego to jedne z licznych okazji do świętowania z najmłodszymi jubilatami. Obok papierowych serpentyn, soku z bąbelkami, balonów we wszystkich kolorach tęczy i kolorowych serwetek, niezwykle ważny jest główny punkt – tort!

To na niego czekają zaproszeni goście i to on powoduje szczery uśmiech na twarzy wszystkich maluchów. Po zdmuchnięciu świeczek całym powietrzem z płuc przychodzi etap degustacji, ubrudzonych palców, lukru na brodzie i energii do dalszej zabawy. Nic więc dziwnego, że tort jest punktem obowiązkowym każdych, dziecięcych przyjęć!

Tylko jakie torty urodzinowe będą źródłem prawdziwej, nieposkromnionej radości naszej pociechy?

Najmodniejsze trendy dla dzieci

Maluchy „jedzą oczami”, co oznacza, że oprócz smaku ważna jest estetyka wybranego ciasta. Wybierając wypiek zastanów się jaki jest motyw przewodni przyjęcia i jakie bajki ostatnio zapadły w pamięci młodego widza. W myśl prostej zasady, że lubimy bardziej to co znamy i co już kiedyś widzieliśmy, wybór znanej postaci z małego lub dużego kina jest najprostszym sposobem na szczery okrzyk radości.

  • Dla młodej księżniczki wybierz różowy tort z Kopciuszkiem, dla wielbicielki kolorowych bajek zdecyduj się na Kubusia Puchatka, a dla przyszłej piosenkarki nucącej „Let it snow” idealny będzie tort z podobizną Elzy.
  • Młody rozrabiaka chętnie zobaczy na stole Spongeboba, przyszły kierowca rajdowy z przyjemnością zje koła Zygzaka McQueena, a fan piłki nożnej uśmiechnie się na widok koszulki z ulubionym, piłkarskim zespołem.

Oprócz wzoru zwróć uwagę na wagę i rozmiar tortów. Najmniejszy, ważący około 1 kg, nakarmi nawet 10 gości. Średni, powyżej 1.5kg jest doskonałym wyborem dla 15 osób, a największy, powyżej 2kg uraduje większą gromadę gości – sięgającą nawet 20 osób.

A co ze smakiem?

Oczywiście nie ma tu jednej, słusznej odpowiedzi – w końcu każdy maluch posiada już wyrobione preferencje kulinarne, jasno deklarując jakie słodycze są jego ulubionymi.

Przeanalizuj po jakie batoniki lub czekoladę twoja pociecha sięga najchętniej. Wariantów smakowych jest wiele – poczynając od słodkich, kremowych, cierpkich,  po owocowe i orzeźwiające. Zadaj pytanie swojej córce i synowi o to jaki tort chciałby otrzymać, uwzględniając przy tym szereg możliwości (w końcu nie samą czekoladą człowiek żyje!). Pamiętaj przy tym, że słodycze, w tym tort urodzinowy, są doskonałym prowodyrem do spróbowania nowych smaków – nawet owoców, które dotychczas maluchowi kojarzyły się z  „gorszą alternatywą”.

Wybierając docelowy smak warto wziąć pod uwagę, że wszelkie skrajne i specyficzne smaki mogą nie przypaść do gustu najmłodszym jubilatom. Dużo bezpieczniej jest wybrać klasyczne smaki lub uniwersalne kompozycje, które od lat zyskują rzeszę fanów. Kupując torty dla dzieci weź pod uwagę opcję umiarkowanie słodką, tak aby goście z powodzeniem mogli zjeść wszystkie potrawy, nie odmawiając sobie dodatkowej porcji smakowitego tortu! Smacznego!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ