Opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe czyli Airbrush Tanning jest pewną z bezpiecznych metod opalania. Zaletą zabiegu jest natychmiastowy efekt, a cena (od kilkudziesięciu złotych za jedna część ciała do 120 zł za całe ciało) warta jest rezultatów. Po opalaniu natryskowym skóra jest nawilżona, dobrze odżywiona oraz w przeciwieństwie do samoopalaczy – nie tworzy ciemniejszych plam na ciele. Opalanie natryskowe (Airbrush Tanning) z roku na rok zyskuje na popularności. Dlaczego? Bo częste wystawianie skóry na promieniowanie UV oraz opalanie na solarium powodują dolegliwości skóry oraz przedwczesne starzenie. Mimo tego, moda na opaleniznę nie zmienia się od lat – a zainteresowanie delikatnie przyciemnioną skórą wzrasta zwłaszcza wiosną. Powód jest łatwy: opalenizna paradoksalnie kojarzy się z atrakcyjnością oraz zdrowym wyglądem. Osoby, które na co dzień narzekają na rynek jasny kolor skóry, mogą bez obaw korzystać często z tej formy opalania. Opalanie natryskowe jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a efekty po zabiegu utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Na czym polega opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe polega na nałożeniu na skórę delikatnej mgiełki opalającej. Środek brązujący ma właściwości nawilżające, nie powoduje przebarwień ani reakcji alergicznych, a kolor skóry po opalaniu natryskowym jest ciemniejszym odcieniem naturalnego fototypu skory. Opalenizna jest skutkiem bezpiecznej reakcji chemicznej z aminokwasami znajdującymi się na naskórku.

Opalanie metodą Air Brush Tanning

Zabieg składa się w gabinecie kosmetycznym w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. Kosmetyczka spryskuje ciało używając do tego urządzenia przypominającego nawilżacz do kwiatów. Zabieg trwa ok. pół godziny. Sama aplikacja leku brązującego jest z reguły 15 minut, ale należy także wziąć pod uwagę czas niezbędny na przygotowanie do zabiegu (ok. 5 minut) i parę minut przeznaczonych na suszenie ciała.

Jak skończyć się do zabiegu opalania natryskowego?

Nie później niż dzień przed zabiegiem wydepiluj ciało, zrób peeling oraz dotrzyj do salonu dopiero, kiedy opuchlizna oraz czerwone plamki znikną. Nie podawaj żadnych środków na ciało, nie nawilżaj skóry – ma być całkowicie sucha oraz czysta. Tego dnia nie maluj twarzy, dokładnie ją oczyść oraz osusz. Nie dawaj także dezodorantów, antyperspirantów oraz perfum. Załóż ciemną bieliznę oraz luźne ubrania, które nie uszkodzą opalenizny w okresie powrotu do domu. Gdy wybierzesz niezwykle profesjonalny oraz tak wyposażony salon, to dostaniesz jednorazową bieliznę oraz opaskę chroniącą włosy. Zabieg winien być przygotowany przez przeszkoloną osobę, która wykona go umiejętnie. Wtedy występowanie plam na ciele jest praktycznie niemożliwe.

Opalanie natryskowe nago, lub w ubraniu?

Ze względów higienicznych zapisuje się opalanie w stroju. Możesz mieć na sobie zestaw własnej bielizny (majtki oraz biustonosz), strój kąpielowy czy zestaw bielizny jednorazowej (biustonosz +stringi). Należy dbać o założeniu czepka ochronnego na włosy oraz klapek czy specjalnych podkładek pod stopy, dzięki temu unikniesz zabrudzenia w trudnych do umycia miejscach.

Gdy niezwykle chcesz, możesz opalać się nago. W wielu salonach jest taka możliwość. Należy zapytać o to wcześniej, najlepiej już podczas umawiania się na zabieg.

Opalanie natryskowe

Jak myśleć o skórę po zabiegu opalania natryskowego?

Nie idź się z pierwszą kąpielą po zabiegu, najlepiej odczekaj parę godzin. Często nawilżaj skórę balsamem – minimum dwa razy dziennie. Unikaj peelingu przez najbliższe dwa tygodnie, gdy chce ci na długotrwałej oraz intensywnej opaleniźnie. Kąpiele w chlorowanej wodzie, wizyty w saunie, jacuzzi oraz zbyt mocne pocieranie skóry (np. ręcznikiem) doprowadzą do dużego usunięcia opalenizny.

Kto nie może mieć z opalania natryskowego?

Przeciwwskazaniem do tego rodzaju zabiegu kosmetycznego są wszelkie dolegliwości skóry oraz świeże ranki. O to, lub możesz skorzystać z tego sposobie najlepiej zapytać kosmetyczkę specjalizującą się w opalaniu natryskowym czy pracownika salonu kosmetycznego. Główne przeciwwskazania do opalania natryskowego to: łuszczyca, alergie skórne, wypryski, skaleczenia oraz ciężko gojące się rany, nadmierna potliwość, astma.

Kto może mieć z opalania natryskowego?

Opalanie natryskowe jest całkowicie bezpieczne. Mogą z niego mieć również mężczyźni, jak oraz kobiety. Taka metoda opalania idealnie nadaje się dla osób o niezwykle jasnej karnacji skóry, które nie mogą pozwolić sobie na całą ekspozycję ciała na ciepło czy systematyczne wizyty w solarium. Jest toż jeszcze idealne wyjście dla tych, którzy cenią sobie atrakcyjny wygląd, jednak nie chcą narażać zdrowia oraz kondycji skóry korzystając z łóżek opalających. Opalania natryskowe jest całkowicie bezpieczne dla osób w ciąży, nie powoduje chorób skóry.

Lub po opalaniu natryskowym pojawi się pomarańczowy odcień skóry?

Nie. Odcień płynu brązującego wybierany jest bardzo pod kolor skóry klienta. Najczęściej kosmetyczka wybiera kolor leku o ton czy dwa ciemniejszy niż tonacja skóry – ten wybór z reguły należy do ciebie. Wybieraj dobre salony kosmetyczne, które otrzymują pozytywne rekomendacje. Wprawiona oraz doświadczona kosmetyczka powinna dobrze dopasować naturalny kolor opalenizny.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ