Odzież używana dla dziecka

Ubrania dla dzieci trzeba kupować praktycznie co sezon, co jest sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Na szczęście, na ciuszkach dla maluchów można dość łatwo zaoszczędzić. Z pomocą przychodzi odzież używana, która jest nie tylko znacznie tańsza od nowej, ale i bardziej praktyczna. Dlaczego warto na nią postawić?

Ubrania, których nie żal

Dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań, ale jeszcze szybciej je niszczą.

Profilaktycznie, ubierane są w nowe ciuszki tylko na specjalne okazje, takie jak święta, urodziny i imieniny czy wycieczki. Często też, rodzice ograniczają maluchom swobodę zabawy w obawie przed zniszczeniem ubrań, a w jego przypadku stosują nawet kary! Czasami bowiem, odzież dziecięca nie nadaje się do ponownego założenia już po pierwszym dniu użytkowania np. ze względu na niemożliwe do wywabienia plamy. W takich przypadkach, rodzicom szkoda straconych na zakup ciuszków pieniędzy. Samych ubranek, szczególnie tych ładnych czy oryginalnych, jest też po prostu żal – również maluchom.

Tymczasem, kupując odzież używaną, nabywa się ubrania, których nie żal zniszczyć czy wyrzucić. W końcu za cenę jednej koszulki prosto z sieciówki można mieć od kilku do kilkunastu podobnych t-shirtów. Zniszczenie jednego czy kilku z nich nie stanowi więc większego problemu. Tym samym, można pozwolić dzieciom na beztroską zabawę – najwyżej używane ubranka wylądują w koszu, bez wielkiego uszczerbku na stanie portfela.

Wielkie marki w małych cenach

Niektórzy rodzice są przyzwyczajeni do noszenia markowych ubrań i takie też kupują swoim dzieciom. Niestety, ceny ciuszków wielkich marek przyprawiają o zawrót głowy – jedna koszulka ze znanym logo może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Kupowanie ubrań ze znanymi metkami, które będą nadawały się do użytku tylko przez jeden czy dwa sezony (lub jeden dzień!), jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Na szczęście jednak, w sklepach z odzieżą używaną można znaleźć markowe ubrania dla dzieci w niezwykle niskich, bardzo konkurencyjnych cenach. Co ciekawe, jeśli markowa odzież używana dla dzieci nie ulegnie zniszczeniu podczas użytkowania, z powodzeniem można ją sprzedać na atrakcyjnych warunkach na Olx czy Allegro. Markowe ubranka można też oddać za darmo potrzebującym czy zaprzyjaźnionym rodzicom młodszych dzieci.

Odzież używana dla dzieci ma wiele zalet. Jej niska cena sprawia, że ciuszków z drugiej ręki można kupić więcej i mniej martwić się o ich zniszczenie. Ponadto, za niewielkie pieniądze można nabyć ubranka wielkich marek – nadające się nie tylko do noszenia, ale i późniejszej sprzedaży na atrakcyjnych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ