Laserowe usuwanie blizn – najważniejsze informacje o zabiegu

Laserowe usuwanie blizn cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To metoda mało inwazyjna, bezpieczna i bezbolesna, a przynosząca doskonałe efekty w postaci gładkiej, elastycznej skóry. Jak wygląda usuwanie blizn laserem? Kto może skorzystać z tego zabiegu i jak się właściwie do niego przygotować?

Wskazania do laserowego usuwania blizn

Kto powinien rozważyć laserowe usunięcie blizny? Jeśli zmiana jest świeża i niewielka, można na początek zastosować wspierające gojenie maści, licząc na to, że skóra zagoi się, a na ciele nie zostanie blizna. Jeśli jednak do uszkodzenia naskórka doszło w wyniku większego urazu, blizny są rozległe i głębokie, laser to najlepsze rozwiązanie.Jako mechanizm powstawania wszystkich rodzajów blizn jest taki sam, z zabiegu mogą skorzystać wszyscy pacjenci – ci, którzy chcą pozbyć się szpecącej blizny pooperacyjnej, którzy mają na ciele blizny powstałe w wypadku albo ci, którzy zmagają się z bliznami będącymi skutkiem np. trądziku młodzieńczego. Jedynymi przeciwwskazaniami do laserowego usuwania blizn są aktywna choroba nowotworowa, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz ciąża.

Przebieg zabiegu – jak przebiega laserowe usuwanie blizn?

Żeby przejść laserowe usunięcie blizny, trzeba najpierw zgłosić się na wizytę kwalifikującą, w czasie której wykluczone zostaną przeciwwskazania. Lekarz poinformuje również o tym, jak się przygotować do zabiegu: przez jak długi czas unikać opalania i substancji światłoczułych w lekach i kosmetykach, jak pielęgnować skórę. Sam zabieg jest krótki i nieinwazyjny, nie wymaga znieczulenia ogólnego. Nie wywołuje bólu, ale może być wyczuwalny jako delikatne mrowienie. W trakcie zabiegu specjalista kieruje laser w głębokie partie skóry, by stymulować tkanki do naprawy – skóra uelastycznia się, wzmacnia, a im dalej od zabiegu, tym bardziej przypomina tę zdrową, nienaruszoną.

Gdzie wykonać usunięcie blizn laserem?

Zabieg laserowego usuwania blizn jest coraz lepiej dostępny. Wykonują go gabinety medycyny estetycznej oraz liczne kliniki. Przeszukując ofertę, warto zapytać o rodzaj sprzętu, a także kwalifikacje personelu. Dobrą wskazówką jest opinia osób, które korzystały w zabiegu laserowego w danym miejscu. Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn? Cena zależy od umiejscowienia blizny, jej rozmiaru, głębokości. Czasami konieczne jest powtórzenie zabiegu kilkukrotnie, jeśli blizna jest utrwalona i rozległa. Na indywidualną wycenę najlepiej wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ