buty dla dzieci

Buty dla dzieci są bardzo ważnym elementem ubranka dziecięcego. Wiele osób skupia się jedynie na ubrankach niemowlęcych zapominając, jak ważne są również odpowiednie buty. Warto kupić kilka par w momencie, kiedy nasz maluch zacznie stawiać swoje pierwsze kroki.

Buty dla niemowlaka?

Rodzice często zastanawiają się czy tak małemu dziecku potrzebne jest obuwie. Dla niemowląt producenci oferują specjalne buty niechodki. To specjalny rodzaj obuwia, którego najważniejszą funkcją jest zapewnienie dziecku odpowiedniego komfortu termicznego. Łatwo je znaleźć w sklepach, które w swojej ofercie posiadają ubranka niemowlęce. Jednym z takich sklepów jest: https://abc-bobasa.pl/ubranka-dla-noworodka-i-niemowlaka-170

Jak zmierzyć stopę dziecka?

Kupowanie butów dla dzieci bez zmierzenia stopy dziecka jest dużym problemem. Niestety wielu rodziców popełnia ten błąd, a przecież pierwsze lata życia determinują wygląd stóp dziecka oraz ich późniejszy rozwój. Aby dziecko mogło wygodnie chodzić, a jego stopy odpowiednio się rozwijać, musi mieć ono komfortowe i dopasowane obuwie. Mierzmy długość stopy dziecka od pięty po największy palec. Dobrze dobrana długość butów sprawia, że stopa dziecka nie będzie się przesuwała, ale również dziecko nie będzie nawykowo podkulać palców, by zmieścić stopę do buta. Na bieżąco sprawdzamy również szerokość stopy dziecka. Małe dzieci nie mają jeszcze dobrze ukształtowanego łuku stopy, dlatego z biegiem czasu jej szerokość ulega także zmianie. Szerokość stopy powinna być mierzona od najmniejszego palca do kostki przy dużym palcu.

Jakie buty dziecięce wybrać?

Przede wszystkim należy wybierać buty o oddychającym materiale i łatwo dostosowującą się wkładką. Pozwoli ona samodzielnie dopasować się do podeszwy stopy dziecka pod wpływem nacisku. Warto na samym początku zadbać o buty, które będą sięgały za kostkę, dzięki czemu dziecko podczas stawiania swoich pierwszych kroków będzie czuło się pewnie i stabilnie. W butach dziecięcych ważny jest także sztywny zapiętek, który sprawi, że dziecko poczuje się w butach stabilnie. Kiedy wybieramy ubranka dziecięce, często patrzymy na ich rozmiar, podobnie powinno być z butami dla dzieci, ale w tym wypadku warto przed ich zakupem dokładnie zmierzyć stopę dziecka. Pamiętajmy, że dziecko potrzebuje nieco szerszych butów zimą, kiedy nosi grubsze skarpetki. Latem sprawdzą się buty dziecięce wykonane ze skóry naturalnej. Lepiej dopasowują się one do stóp dziecka i nie obcierają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ